Prekių katalogas

Saulės parkas ar elektrinė ant stogo?

Šiandien, kai saulės elektrinių savininkai gali prisijungti prie elektros tinklo, srovės perdavimas nebekelia tokių problemų kaip anksčiau. Tai atveria naujas galimybes naudoti saulės elektrines net ir neturint galimybės jų montuoti ant stogo. Tokiu būdu švarią elektros energiją gali naudoti ir daugiabučių gyventojai. 

Saulės parkai - ar apsimoka?

Saulės parkais vadinami sklypai, kuriuose įrengtos antžeminės saulės elektrinės. Tokių sklypų ne vieną galima pamatyti automobiliu keliaudami po Lietuvą ar kitas šalis. Anksčiau, kai elektros supirkimo kaina buvo labai aukšta, tokie saulės parkai dygo tarsi grybai po lietaus, tačiau šiandien vis dažniau susimąstoma, ar jie tikrai apsimoka – juk situacija elektros rinkoje drastiškai pasikeitė.

Kiek kainuoja įsirengti saulės elektrinę?

Visi nori sutaupyti ir išleisti kuo mažiau, todėl klausimas, kiek kainuoja įsirengti saulės elektrinę, yra labai svarbus. Daugelis specialistų vengia nurodyti tikslią kainą ir dangstosi pasiteisinimais, kad galutinę kainą lemia daugybė aplinkybių. Iš tikrųjų tai yra tiesa – aplinkybės tikrai svarbios, tačiau apytikslius įkainius nurodyti tikrai nėra sudėtinga.

Kiek energijos pagamina saulės baterijos?

Planuojant saulės elektrinės įrengimą iškyla daugybė klausimų. Reikia atsakingai įvertinti visus aspektus ir atlikti skaičiavimus, tačiau kaip išsiaiškinti, kiek energijos pagamina vadinamosios saulės baterijos – saulės moduliai.

Kaip veikia saulės kolektoriai?

Saulės kolektorių veikimas yra pagrįstas energijos mainais – šie įrenginiai surenka saulės energiją ir paverčia ją elektros energija. Kolektoriai yra montuojami tam tikru kampu, kad sugertų kuo daugiau saulės spindulių. Optimaliausias kampas yra 45 laipsniai, tada saulė šviečia į kolektoriaus paviršių 90 laipsnių kampu.

Kokius saulės modulius rinktis?

Rinkoje siūlomi kelių rūšių saulės moduliai, todėl daugeliui pirkėjų kyla klausimas, kokius geriausia rinktis. Čia negalima pasikliauti kaimyno rekomendacija – reikia įvertinti visas aplinkybes ir atsakingai priimti sprendimą. Juk saulės elektrinė reikalauja nemažų investicijų, o klaidos gali brangiai kainuoti. Dėl to verta žinoti ne tik esminius saulės modulių principus, bet ir visada pasitarti su profesionaliu specialistu.

Saulės elektrinių veikimo principas

Saulės elektrines tikriausiai yra matę visi, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, koks jų veikimo principas. Iš nežinojimo gimsta daugybė mitų, todėl kviečiame daugiau sužinoti, kaip veikia šie įrenginiai, gaminantys elektros energiją iš saulės spindulių.

Saulės elektrinių pliusai ir minusai

Saulės elektrinės pastaruoju metu sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Dažnai sakoma, kad saulės energetika – tai ateitis, kuria galime pasinaudoti jau šiandien. Ir iš tikrųjų, žvelgiant į saulės elektrinių privalumus susidaro toks įspūdis. Aptarkime juos plačiau.

Viskas apie APVA paramą saulės elektrinėms 2023

Svarstote apie saulės elektrinės įrengimą? Dabar tam puikus metas, nes galite pasinaudoti APVA parama ir sutaupyti. Pasinaudoti šia galimybe ir įsirengti saulės elektrinę tikrai verta – ji padeda sumažinti išlaidas elektros energijai ir suteikia daugybę kitų privalumų (plačiau skaitykite straipsnyje „Saulės elektrinės pliusai ir minusai“). Šiuo laikotarpiu, kai elektros rinkoje vyrauja nežinia, o kainos keičiasi kone kasdien, pasirūpinti autonomine elektrine yra puikus laikas. Tai investicija, kuri atsiperka. 

3 priežastys, kodėl verta įsirengti saulės elektrinę?

Šiandien itin daug kalbama apie saulės energetiką, o saulės elektrinių privalumus atranda vis daugiau vartotojų ir dar daugiau planuoja ateityje įsirengti saulės elektrinę. Apžvelkime, kokios yra svarbiausios priežastys, skatinančios pereiti prie saulės elektrinių naudojimo.

Saulės elektrinės priežiūra

Susidomėjimas saulės elektrinėmis pastaruoju metu sparčiai auga. Tai lemia įvairūs veiksniai: kylančios elektros kainos, noras gyventi ekologiškiau, o taip pat ir APVA teikiama parama tokių elektrinių įrengimui (plačiau skaitykite straipsnyje „Kodėl verta įsirengti saulės elektrinę?“). Deja, visuomenėje vis dar stinga žinių apie saulės energetiką, tikima visiškai pagrindo neturinčiais mitais. Vienas jų yra tai, kad saulės elektrines sudėtinga prižiūrėti. Panagrinėkime, kokios priežiūros iš tikrųjų reikia šiems įrenginiams.

TOP 3 reikalavimai saulės elektrinėms

Saulės elektrinės vis labiau populiarėja, skaičiuojama, kad jų įrengimu gali domėtis apie trečdalis šalies gyventojų. Šiame straipsnyje aptarsime tris pagrindinius reikalavimus, kuriuos pirkėjai kelia saulės elektrinėms.

Kokią saulės elektrinę pasirinkti?

Svarbiausios saulės elektrinės dalys yra saulės moduliai ir keitiklis. Šie elementai ne tik kainuoja brangiausiai, bet ir turi lemiamos reikšmės būsimos saulės elektrinės veikimui. Panagrinėkime, kokią saulės elektrinę ir dėl kokių priežasčių naudingiau rinktis.

Esminis pirkėjams kylantis klausimas yra kokius saulės modulius geriau rinktis. Jų galima įsigyti įvairių tipų, galingumo, tačiau svarbu ne tik tai, o ir modulių gamintojas. Apžvelgsime, ką reikėtų įvertinti, priimant galutinį sprendimą dėl saulės elektrinės įrengimo.

Saulės elektrinės atsiperkamumas

Kiekvienas, svarstantis apie investiciją į saulės elektrinę, skaičiuoja, per kiek laiko ji atsipirks. Saulės elektrinės išties padeda sutaupyti, tačiau jų efektyvumas priklauso nuo daugybės veiksnių: oro sąlygų, elektrinės galingumo, kiek energijos suvartojama iš karto, o kiek atiduodama pasaugoti ir kt. Dėl to norint tiksliai apskaičiuoti atsipirkimo laiką, reikėtų turėti ir tikslius skaičius. 

Kuo skiriasi saulės moduliai, baterijos ir kolektoriai?

Atidžiau nepanagrinėjus, gali pasirodyti, kad saulės moduliai, baterijos ir kolektoriai yra vienas ir tas pats. Tačiau skirtumų yra ir jie gana dideli. Jei planuojate plačiau domėtis saulės energetikos sritimi ar įsirengti saulės elektrinę, kviečiame sužinoti skirtumus – taip bus lengviau susikalbėti ir su specialistais, ir su meistrais.