Geoterminio šilumos siurblio veikimo principas

Šildymo sprendimus namams renkamės itin skrupulingai, įvertindami ir galimybes, ir poreikius, ir, žinoma, finansinį aspektą. Jei kaina nėra kertinis pasirinkimo kriterijus, tuomet vienas iš geriausių variantų bus geoterminis šildymas, demonstruojantis puikų efektyvumą, mažas sąnaudas ir itin aukštą funkcionalumą. Tai patraukli alternatyva kitų tipų siurbliams, pavyzdžiui, populiariems oras-oras ar oras-vanduo. O kuo grįstas geoterminio šilumos siurblio veikimas?
 

Geoterminio (žemė-vanduo) šildymo elektros sąnaudos

Apie šilumos siurblius bei jų privalumus tikrai girdėjo visi, kurie bent kažkiek domėjosi šiuolaikiniais šildymo sprendimais namams, sodyboms, sodo nameliams bei kitų paskirčių būstams. Renkantis, koks šilumos siurblys tinkamiausias, paprastai atsižvelgiama į jų veikimo principą, nes ne visais atvejais yra galimybė montuoti bet kurį siurblį (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Šilumos siurblių veikimo principas“), taip pat vertinamas siurblio efektyvumas ir būsimos išlaidos šildymui. Pastarasis aspektas labai dažnai paskatina rinktis vieną ar kitą variantą. Ieškantiems paties ekonomiškiausio šildymosi sprendimo, neabejotinai tinkamiausias variantas bus geoterminis šildymas (patikimą siurblį iš plataus asortimento galite išsirinkti čia – https://www.namams24.lt/silumos-siurbliai/geoterminiai).

Kas geriau: geoterminis šildymas ar oras-oras?

Jei sprendimas apšildyti namus šilumos siurbliu būtų svarstomas prieš porą dešimtmečių, jis keltų ne tik nuostabą, tačiau ir, tikėtina, daug skeptiškų reakcijų. O štai šiandien šilumos siurbliai ir jų ekonomiškumas bei dovanojamas komfortas užima itin tvirtas pozicijas šilumos sistemų sektoriuje. Šįkart išsamiau pakalbėkime ir palyginkime dvi populiarias sistemas: oras-oras ir geoterminio šildymo. Ką ir kokiu atveju geriau rinktis?