Prekių katalogas

Geoterminio šildymo privalumai ir trūkumai

Apie geoterminį šildymą galima išgirsti labai daug – juk tai yra vienas patogiausių šilumos išgavimo būdų, kuris sparčiai populiarėja visame pasaulyje ir populiarės toliau. Geoterminis šildymas daugelio mėgstamas todėl, kad privalumai gerokai persveria visus trūkumus, kurių beveik nėra. Ne veltui jis vadinamas ateities energija – tai ilgaamžė investicija sumaniam vartotojui, žvelgiančiam į atsiperkamumą ateityje.

Skaitydami toliau šį straipsnį sužinosite, kodėl verta įsirengti geoterminio šildymo sistemas ir kokie pristatomi konkretūs pasiūlymai.

Horizontalus ar vertiklaus geoterminis šildymas?

Daugelis svarstančių apie geoterminio šildymo įrengimą savo žemės sklype susiduria su klausimu, kokius lauko kontūrus rinktis – horizontalius ar vertikalius? Iš tiesų, vienareikšmiško atsakymo nėra, kadangi daug kas priklauso nuo specifinių aplinkybių, kaip ir nuo jūsų poreikių. Šiame straipsnyje trumpai peržvelgsime abiejų iš šių būdų trūkumus bei privalumus ir tuomet galėsite lengviau išsirinkti. 

Kokio gylio gręžinys reikalingas geoterminiam šildymui įsirengti?

Geoterminis šildymas yra neabejotinai vienas patikimiausių ir efektyviausių, tačiau norintiems jį įsirengti tuo pačiu kyla ir nemažai klausimų. Kokius įrenginius rinktis, kokie turi būti gręžiniai ir kaip viską įrengti konkrečioje savo sklypo aplinkoje? Daugiau aiškumo įgysite ir viską nuspręsti galėsite pasikonsultavę su specialistais. Daug naudingos informacijos rasite ir šiame straipsnyje, tad nepraleiskite progos skaityti toliau ir susipažinti su pateikiama medžiaga.

Kiek kainuoja įsirengti geoterminį šildymą 2022 m.?

Galvojate apie geoterminį šildymą savo namo sklype? Metas ilgai nelaukti ir paversti planus realybe, kadangi geoterminis šildymas yra vienas iš labiausiai atsiperkančių, o tuo pačiu ir efektyviausių. Tai ilgaamžė investicija, skirta ateičiai. Toliau skaitydami sužinosite kokių apytiksliai kainų tikėtis esamu metu ir galėsite apsispręsti dėl įrengimo. 

Geoterminis šildymas – kas tai?

Apie geoterminio šildymo įrengimą savo namuose svajoja tikriausiai kiekvienas. Turbūt jau teko girdėti, jog šis šilumos išgavimo būdas yra itin veiksmingas ir taupus. Jį įsirengus nebereikia pergyventi dėl šilumos gavimo, nes turėsite savo nuosavą šilumą, kurios teikiamais patogumais galėsite naudotis kada tik panorėję. Jau vien dėl to pagalvoti apie geoterminį šildymą yra verta, o dar labiau verta paversti savo planus realybe.

Toliau skaitydami galėsite susipažinti su geoterminio šildymo privalumais ir apsispręsti dėl elektrinės savo namo sklype įrengimo su profesionalų pagalba.

Geoterminio šilumos siurblio veikimo principas

Šildymo sprendimus namams renkamės itin skrupulingai, įvertindami ir galimybes, ir poreikius, ir, žinoma, finansinį aspektą. Jei kaina nėra kertinis pasirinkimo kriterijus, tuomet vienas iš geriausių variantų bus geoterminis šildymas, demonstruojantis puikų efektyvumą, mažas sąnaudas ir itin aukštą funkcionalumą. Tai patraukli alternatyva kitų tipų siurbliams, pavyzdžiui, populiariems oras-oras ar oras-vanduo. O kuo grįstas geoterminio šilumos siurblio veikimas?
 

Geoterminio (žemė-vanduo) šildymo elektros sąnaudos

Apie šilumos siurblius bei jų privalumus tikrai girdėjo visi, kurie bent kažkiek domėjosi šiuolaikiniais šildymo sprendimais namams, sodyboms, sodo nameliams bei kitų paskirčių būstams. Renkantis, koks šilumos siurblys tinkamiausias, paprastai atsižvelgiama į jų veikimo principą, nes ne visais atvejais yra galimybė montuoti bet kurį siurblį (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Šilumos siurblių veikimo principas“), taip pat vertinamas siurblio efektyvumas ir būsimos išlaidos šildymui. Pastarasis aspektas labai dažnai paskatina rinktis vieną ar kitą variantą. Ieškantiems paties ekonomiškiausio šildymosi sprendimo, neabejotinai tinkamiausias variantas bus geoterminis šildymas (patikimą siurblį iš plataus asortimento galite išsirinkti čia – https://www.namams24.lt/silumos-siurbliai/geoterminiai).

Kas geriau: geoterminis šildymas ar oras-oras?

Jei sprendimas apšildyti namus šilumos siurbliu būtų svarstomas prieš porą dešimtmečių, jis keltų ne tik nuostabą, tačiau ir, tikėtina, daug skeptiškų reakcijų. O štai šiandien šilumos siurbliai ir jų ekonomiškumas bei dovanojamas komfortas užima itin tvirtas pozicijas šilumos sistemų sektoriuje. Šįkart išsamiau pakalbėkime ir palyginkime dvi populiarias sistemas: oras-oras ir geoterminio šildymo. Ką ir kokiu atveju geriau rinktis?