Prekių katalogas

3 priežastys, kodėl verta įsirengti saulės elektrinę?

 • 3 priežastys, kodėl verta įsirengti saulės elektrinę?

  Šiandien itin daug kalbama apie saulės energetiką, o saulės elektrinių privalumus atranda vis daugiau vartotojų ir dar daugiau planuoja ateityje įsirengti saulės elektrinę. Apžvelkime, kokios yra svarbiausios priežastys, skatinančios pereiti prie saulės elektrinių naudojimo.

  Galimybė sutaupyti

  Bene svarbiausia priežastis, kodėl gyventojai vis dažniau ryžtasi investuoti į saulės elektrines yra tai, kad jos leidžia nemažai sutaupyti. Pastaruoju metu elektros kainos auga tarsi ant mielių, tad saulės elektrinių populiarumas taip pat didėja. Ir lūkesčiai ekonomiškiau gyventi pasiteisina: specialistai skaičiuoja, kad naudojant saulės elektrinę galima namų ūkio išlaidas elektros energijai sumažinti iki 70 proc.

  Daugiausiai yra sutaupoma tada, kai elektros energija yra pagaminama ir iš karto suvartojama, pavyzdžiui, taip galima pašildyti namų ūkiui reikalingą karštą vandenį. Tokia energija yra praktiškai nemokama. Visgi visos pagamintos energijos iš karto panaudoti nepavyksta, todėl ji perduodama pasaugoti elektros tinklams ir, kai yra poreikis, susigrąžinama ir suvartojama. Skamba sudėtingai, tačiau pats vartotojas nieko nejaučia – elektra yra tiekiama nuolatos ir tolygiai. Skirtumas tik tas, kad už pasaugojimą reikia mokėti, šiuo metu toks mokestis nėra didelis, palyginti su nepriklausomų elektros tiekėjų kainomis.

  Svarstantiems, ar saulės elektrinės įrengimas atsipirks, reikėtų paskaičiuoti. Standartiniuose pavyzdžiuose skaičiuojama, kad 4 asmenų šeima per mėnesį išlaidas elektros energijai gali sumažinti 50 eurų ir daugiau. O atsižvelgiant į tai, kas saulės elektrinės tarnauja 25 metus ar ilgiau, neverta dvejoti jų atsiperkamumu. Be to, dabar galima pasinaudoti APVA parama saulės elektrinių įrengimui ir sumažinti reikalingas investicijas (plačiau skaitykite straipsnyje „Viskas apie APVA paramą saulės elektrinėms 2023“).

  Draugiškaumas aplinkai

  Vis daugiau gyventojų tampa sąmoningi ir siekia sumažinti savo neigiamą pėdsaką gamtai. Saulės elektrinės yra puikus būdas tai padaryti, nes jų naudojama saulės energija – neišsenkantis ir nuolat atsinaujinantis šaltinis, o elektros gamybos metu nesukuriama jokių žalingų šalutinių produktų. Taigi, saulės elektrinės pagaminta elektros energija, galima sakyti, yra švari energija.

  Saulės elektrinių naudojimas padeda sumažinti CO2 pėdsaką, o dėl patvarių technologijų ir ilgo tarnavimo laiko saulės kolektoriai taip pat neteršia aplinkos. Tai moderni ir kartu paprasta technologija, kuri užtikrina galimybę puoselėti aplinką. Daugelį šis argumentas išties motyvuoja – kam naudoti „nešvariai“ pagamintą elektros energiją, jei kiekvienas galima ja apsirūpinti nepakenkdami gamtai.

  Lengva priežiūra

  Kai kurie nepagrįstai mano, kad saulės elektrinės priežiūra yra sudėtinga (plačiau skaitykite straipsnyje „Saulės elektrinės priežiūra“). Nėra aiškiai žinoma, iš kur atsirado šis mitas, tačiau tiesa yra ta, kad tokioms elektrinėms priežiūros praktiškai nereikia. Viskas, ką reikia padaryti – tai nuvalyti saulės modulius, kai jie aplimpa dulkėmis, žiedadulkėmis ar kitais teršalais. Dalį darbo atlieka lietus, todėl galite nesibaiminti – dažnai plauti savo elektrinės tikrai nereikės. O ir apskritai, tokia priežiūra yra labiau profilaktika ir išimtis iš taisyklės, nei nuolatinis poreikis.

  Taip pat neverta baimintis ir dėl gedimų – saulės kolektorių veikimo principas yra labai paprastas, o jų gamybai naudojamos kokybiškos medžiagos, todėl gedimai yra itin reti. Tiesą sakant, kolektoriuose net nelabai yra kam sugesti, todėl gamintojai drąsiai suteikia jiems gana ilgą garantinio aptarnavimo laikotarpį.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok