Prekių katalogas

Nuotekų valymo įrenginiai

 • Nuotekų valymo įrenginiai – tai labai praktiškas ir vertingas sprendimas buityje, leidžiantis sumažinti vandens išlaidų ir efektyviau išnaudoti esamus vandens išteklius. Priklausomai nuo pasirinkto įrenginio tipo, per parą gali būti išvalyti skirtingi kiekiai nuotekų vandens. Nuotekų valymo įrenginys pravers ne tik namuose, bet ir pramoninės paskirties objektuose bei visur, kur naudojama daug vandens.

 • Kam naudojami nuotekų valymo įrenginiai?

  Nuotekų valymo sistemos yra skirtos efektyviam panaudoto, nuotekų vandens išvalymui ir paruošimui pakartotiniam naudojimui buitinėms reikmėms. Valymo įrenginiai parankūs tuo, jog išvalytą nuotekų vandenį galima naudoti pakartotinai – galbūt laistyti veją, plauti automobilį ar atlikti kitus kasdienius darbus. Ilgalaikėje perspektyvoje nuotekų valymo įrenginiai padeda taupyti vandens išteklius ir efektyviau panaudoti turimą vandenį.

  Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai puikiai pasitarnauja tose vietovėse, kur nėra galimybės prisijungti prie bendrų nuotekų sistemų, kaip ir ten, kur tokių tinklų įrengimas būtų nepraktiškas ir pareikalautų per didelių išlaidų. Šiuo atveju, nedidelis, kompaktiškas, tačiau labai efektyvus nuotekų valymo įrenginys yra puikus pasirinkimas. Išvalytas nuotekų vanduo bus saugiai pašalintas. Su nuotekų valymo įrenginiais atsikratyti nereikalingu vandeniu labai patogu ir paprasta.

  Išvalytas nuotekas galima šalinti į aplinką nedarant jokios žalos jos ekologijai, kadangi iš vandens pašalinamos visos kenksmingos medžiagos ir nešvarumai. Nuotekos paprastai nuvedamos į pakelės ar melioracinius griovius, atvirus pratekančius vandens telkinius arba tiesiog filtruojamos į gruntą.

  Nuotekų valymo įrenginius puikiai tinka montuoti individualios statybos namuose užmiestyje, vasarnamiuose, kempinguose, taip pat viešbučiuose ir restoranuose, kitose maitinimo įstaigose, nedidelėse gamyklose. Tai itin populiarus sprendimas sodybai, sodo sklype ir visur, kur reikalinga vandens švara bei sklandus jo pašalinimas.

  Į ką atsižvelgti renkantis tinkamiausią nuotekų valymo įrenginį?

  Nuotekų valymo įrenginių pasirinkimas prekyboje be galo platus. Pas tiekėjus rasite daugybę skirtingų gamintojų pasirinkimų. Nuotekų valymo įrenginiai labai skiriasi tarpusavyje ir yra pritaikyti skirtingiems naudojimo poreikiams. Vienokio galingumo modelius reikia rinktis mažuose vasarnamiuose ar namukuose, visai kitokie reikalingi esant dideliems vandens suvartojimo poreikiams.

  Pasirinkimą pagrinde diktuoja sunaudojamo vandens kiekiai. Pagal tai ir įrenginio modelis bei jo galingumas, kurie gali būti labai įvairūs. Renkantis nuotekų valymo įrenginius atsižvelgiama ne vien į jų galingumą. Ne mažiau svarbūs ir kiti techniniai faktoriai, kuriuos visus reikėtų kruopščiai įvertinti prieš atliekant konkretų pasirinkimą. 

  Mūsų internetinėje parduotuvėje ties kiekvienu jus dominančiu variantu rasite išplėstinę informaciją su lentelėmis, kuriose pateikiami tikslūs duomenys ir rodikliai apie įrenginių parametrus ir kenksmingų medžiagų šalinimo niuansus. Kviečiame pasidomėti iš arčiau, kilus klausimams, būtinai kreiptis pagalbos.

  Namams24 specialistai padės Jums išsirinkti tinkamiausius nuotekų valymo įrenginius pagal individualius poreikius. Tinkamo pasirinkimo ilgai ieškoti nereikės, kadangi galėsite greitai ir lengvai rasti kaip tik tai, kas labiausiai tiks jūsų norimoje įrengti vietoje.

  Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai ir jų privalumai

  August“ tipo buitinių nuotekų valymo įrenginiai naudoja nepertraukiamo srauto procesą su aktyviuoju dumblu. Iš nuotekų vandens pašalinami tokie teršalai kaip fosforas, azotas, sulfatai, chloridai, BDS. Tokie įrenginiai pilnai atitinka aplinkosaugos įstatymus ir užtikrina pakankamai švaraus vandens grąžinimą į aplinką. Vandens išmetimo vietos neapauga pertekliniu dumblu.

  Įrenginio komplektas susideda iš korpuso, orapūtės, oro tiekimo vamzdžio, įtekėjimo ir ištekėjimo vamzdžio, bioįkrovos, apžiūros dangčio, difuzoriaus. Papildomai gali būti montuojami paaukštinimo žiedas ir dėžutė orapūtei.

  Biologinių nuotekų valymo įrenginių privalumai:

  • veikia tyliai ir nekelia jokio triukšmo;
  • pasižymi paprastu ir sklandžiu veikimo mechanizmu;
  • priklausomai nuo pasirinkto modelio tipo ir galingumo, per parą gali išvalyti itin didžiules nuotekų vandens apimtis;
  • galimybė lengvai valdyti įrenginius keičiant jų galingumą ir veikimo funkcijas;
  • pašalina iš vandens kenksmingas medžiagas ir nemalonius kvapus;
  • talpūs ir lengvai montuojami;
  • užtikrinamas ilgalaikis veikimas su garantija;
  • galimas platus valymo įrenginių pasirinkimas pagal skirtingus poreikius.

  Nuotekų valymo įrenginių priežiūra

  Nuotekų valymo įrenginiams būtina reguliari priežiūra. Tai padeda palaikyti sklandesnį ir efektyvesnį įrenginio veikimą, tuo pačiu užtikrina, jog įrenginys tarnaus kokybiškai ilgą laiką. 

  Taip jau yra, kad valant nuotekų vandenį greitai dauginasi įvairios bakterijos bei mikroorganizmai. Įrenginiuose kaupiasi perteklinis dumblas, kurį būtina pašalinti. Dumblo kiekiui viršijus leistiną normą, ilgainiui pažeidžiamas mechanizmo veikimas – prastėja hidraulinis našumas, tuo pačiu nukenčia ir vandens valymo kokybė. Kyla grėsmė, jog gali užsikimšti filtracijos šuliniai, sutrikti nuotekų filtracijos į gruntą procesai. Todėl svarbu reguliariai pašalinti dumblo perteklių ir pasirūpinti jo tinkamu utilizavimu.

  Svarbu! Perteklinis dumblas, riebalai ir kitos medžiagos turi būti perduotos atliekų tvarkymo įmonėms. Individualiai tvarkantiems nuotekų valymo įrenginiuose susikaupusias atliekas būtina laikytis teisės aktuose reglamentuotos tvarkos.

  Nuotekų valymo įrenginių priežiūrą galite atlikti patys, arba patikėti šį darbą specialistams. Be įrenginių valymo dar atliekami šie priežiūros darbai:

  • patikrinamas įrenginio filtrų veikimas;
  • išvalomi ar pakeičiami orpūtės filtrai;
  • sureguliuojamas oro srautų perdavimas;
  • parenkamas optimalus valdiklio veikimo režimas;
  • tikrinami dumblo sudėtis bei kiekis;
  • pasirūpinama saugiu perteklinio dumblo utilizavimu.

  Užsakius nuotekų valymo įrenginių priežiūros darbus viskas bus atlikta už Jus, todėl galėsite atsipalaiduoti ir niekuo nesirūpinti. Specialistai atskuba į pagalbą ne tik reguliariai apžiūrai, bet ir netikėtais atvejais, kuomet ištinka gedimai.

  Reguliarūs apžiūros darbai rekomenduojami bent 2 kartus per metus. Būtent tokiu dažnumu vertinga matuoti nusistovėjusio dumblo kiekį ir įvertinti, kokiu tiksliai dažnumu reikalingas jo šalinimas. Valymo įrenginiams su didesne apkrova priežiūra rekomenduojama dar dažniau – 3 kartus per metus.

  Nuo ko priklauso nuotekų valymo įrenginių kaina?

  Kaina priklauso nuo įrenginio galingumo ir funkcinių savybių, kaip ir nuo jo gamintojo. Galimos iš tiesų labai įvairios nuotekų valymo įrenginių kainos, pradedant mažesnėmis, baigiant pačiomis didžiausiomis. Tam tikrais atvejais yra galimybė pirkti ir išsimokėtinai, sumokant dalį sumos, o kitą dalį reguliariai grąžinant numatytu intervalu.

  Mažiau kainuojantys įrenginiai paprastai nėra tokie galingi, tačiau jie puikiai gali patenkinti bazinius vandens vartojimo ir valymo poreikius. Tokius įrenginius tinka įrengti vasarnamiuose ir nedideliuose individualios statybos namuose, sodo sklypuose.

  Brangesni nuotekų valymo įrenginiai yra sukurti veikti itin didelėmis apimtimis. Tokie labiausiai tinka nedideliuose pramoniniuose objektuose, įstaigose, kur vandens suvartojama labai daug, todėl reikalingas ir spartesnis jo valymas.

  Nuotekų valymo įrenginių kompensacija

  Norint lengviau įsigyti nuotekų valymo įrenginį, kai kuriais atvejais gali būti taikoma dalinė kompensacija. Ji paprastai skiriama gausioms, sunkiau gyvenančioms šeimoms, socialinę paramą gaunantiems asmenims, kaip ir tais atvejais, kuomet būste gyvena neįgalus asmuo. Norėdami sužinoti, ar galite pretenduoti į kompensaciją, susipažinkite su bendrinėmis nuostatomis ir taisyklėmis. Kompensacijai gauti turi būti pildoma speciali paraiškos forma nurodant savo duomenis.

  Traidenis – lietuviški nuotekų valymo įrenginiai

  Traidenis“ – tai aukštos kokybės, Lietuvoje gaminami įrenginiai nuotekų valymui. Gamintojas specializuojasi į skirtingiems poreikiams reikalingą nuotekų valymo įrangą – pradedant nedideliais individualios statybos namais, baigiant pramonės objektais. „Traidenis“ pristatomas pasirinkimas labai platus ir atitinkantis pačius įvairiausius nuotekų valymo poreikius.

  Namams24 nuotekų valymo įrenginių asortimente dominuoja būtent šio gamintojo pasirinkimai kaip vieni geriausių. Kviečiame susipažinti su pasiūlymais iš arčiau, jeigu reikia, pasitarti su mūsų specialistais, ir išsirinkti.

  Nuotekų valymo įrenginiai: kur pirkti?

  Įsigyti nuotekų valymo įrenginius geriausia atsižvelgiant į gamintojo profesionalumą. Naudingi ir prieš tai buvusių pirkėjų atsiliepimai, su kuriais susipažinę galėsite būti labiau užtikrinti, ar investicija tikrai verta dėmesio. Bet kokiu atveju, pirkdami iš patikimų tiekėjų, kurie užtikrina ilgalaikę savo tiekiamos produkcijos garantiją, galėsite būti užtikrinti, jog tikrai neapsiriksite.

  Visai nesvarbu, ar jūsų miestas Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, ar gyvenate Panevėžyje, ar kur kitur. Perkant Namams24 internetinėje parduotuvėje užsakymai jus pasieks jau visai netrukus bet kurioje Lietuvos vietovėje. Įsigykite nuotekų valymo įrenginius internetu ir bus pasirūpinta greitu bei patogiu jums pristatymu reikiamu adresu.

  Kokių leidimų reikia norint įsirengti nuotekų valymo įrenginį?

  Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) nurodo, jog įrengiant individualią nuotekų valyklą, reikia parengti statinio projektą. Reikalingas statybą leidžiantis dokumentas (SLD). Šis dokumentas yra išduodamas savivaldybių administracijose.

  Norintiems įsirengti ir eksploatuoti savo sklype nuotekų valymo įrenginius, būtina laikytis nurodymų, kuriuos pateikia nuotekų valymo įrenginių taikymo reglamentas. Nuotekų valymo įrenginių eksploatavimo taisyklės labai svarbios aplinkos švarai ir ekologijai, kurią būtina palaikyti. Tinkamai eksploatuoti nuotekų valymo įrenginius yra kiekvieno vartotojo pareiga ir atsakomybė.

  Svarbu žinoti ir tai, jog montuojant nuotekų valymo įrenginius, mažiausias atstumas nuo kaimyno gyvenamojo namo turi būti bent 8 metrai. Nuo kaimyno sklypo ribos tuo tarpu reikia išlaikyti bent 1 metro atstumą. Dėl tam tikrų aplinkybių nesant galimybei palaikyti šių atstumų, reikalingas raštiškas besiribojančių sklypų savininkų sutikimas.

  Mūsų specialistai yra pasirengę atsakyti į visus Jūsų su nuotekų valymo įrenginių pasirinkimu ir eksploatavimu susijusius klausimus. Kreipkitės ir padėsime visuose proceso etapuose – nuo tinkamiausio įrenginio pasirinkimo, iki jo montavimo padedant sutvarkyti reikiamus dokumentus.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok