Prekių katalogas

Viskas apie APVA paramą saulės elektrinėms 2023

 • Viskas apie APVA paramą saulės elektrinėms 2023

  Svarstote apie saulės elektrinės įrengimą? Dabar tam puikus metas, nes galite pasinaudoti APVA parama ir sutaupyti. Pasinaudoti šia galimybe ir įsirengti saulės elektrinę tikrai verta – ji padeda sumažinti išlaidas elektros energijai ir suteikia daugybę kitų privalumų (plačiau skaitykite straipsnyje „Saulės elektrinės pliusai ir minusai“). Šiuo laikotarpiu, kai elektros rinkoje vyrauja nežinia, o kainos keičiasi kone kasdien, pasirūpinti autonomine elektrine yra puikus laikas. Tai investicija, kuri atsiperka. 

  Kompensacija saulės elektrinėms

  Jei svarstote, kad verta įsirengti saulės elektrinę (plačiau skaitykite straipsnyje „Kodėl verta įsirengti saulės elektrinę?“) ir pasinaudoti APVA parama, kviečiame susipažinti su pagrindiniais reikalavimais paramos gavėjams:

  -          Finansuojamos gali būti fizinių asmenų saulės elektrinės iki 10 kW;

  -          Bendras saulės elektrinės galingumas gali būti didesnis nei 10 kW, bet parama teikiama tik 10 kW galios daliai;

  -          Parama gali pasinaudoti ir tie, kas anksčiau jau įsirengė mažesnio nei 10 kW galingumo saulės elektrines su APVA parama – šiame etape jie gali padidinti savo turimos saulės elektrinės galią iki 10 kW ir gauti paramą reikalingai įrangai (paramos dydis šiuo atveju sudaro 243 eurus už 1 kW saulės elektrinės galios);

  -          Jei norite gauti paramą, pirkite tik naują ir ES sertifikuotą įrangą saulės elektrinei;

  -          Saulės elektrinė turi būti prijungta prie ESO skirstomojo tinklo;

  -          NT objekte, ant kurio stogo įrengiama saulės elektrinė, negali būti vykdoma komercinė veikla.

  Nors skamba sudėtingai, gauti paramą yra gana paprasta. Visgi reikėtų suskubti, nes paskutiniuoju kvietimu numatyta, kad paramai gauti saulės elektrinės turi būti įrengtos iki 2023 balandžio 30 dienos. Jau pats metas pagalvoti apie tai, kiek ir kokios įrangos reikės bei suderinti elektrinės įrengimo terminus su meistrais.

  Kokie reikalavimai keliami norint gauti paramą?

  Reikėtų atkreipti dėmesį, kad paramą saulės elektrinės įrengimui siekiantiems gauti asmenims yra keliami reikalavimai jų NT objektui. Reikalavimai numato, kad paramos gavėjas turi valdyti NT, kuriame įrengiama saulės elektrinė (pastato arba lauko) savininku arba įgaliotu jo atstovu. NT objektas turi būti registruotas Registrų centre ir turėti unikalų numerį. Taip pat svarbu, kad elektros įvado galia nebūtų mažesnė, nei planuojama prijungti saulės elektrinė.

  Taip pat keletas reikalavimų numatyta ir saulės elektrinės įrangai. Kaip jau minėjom, visa įranga turi būti nauja ir nenaudota, atitikti ES standartus (būti sertifikuota). Taip pat paramos gavėjas turi įsitikinti, kad saulės elektrinės elementams suteikiama bent 10 metų garantija ir 25 metų garantija 80 proc. efektyvumui. Inverteriui suteikiamas garantinis laikotarpis gali būti ir trumpesnis – pakanka 5 metų. Taip pat naudojama įranga turi turėti bent jau IP 65 apsaugą nuo dulkių ir drėgmės.

  Taigi, jei ruošiatės pasinaudoti parama, atidžiai pasirinkite saulės elektrinės elementus. O jei dvejojate, pasitarkite su specialistais  - jie puikiai išmano, kokie yra APVA keliami reikalavimai kompensacijai gauti, ir yra pasirengę padėti.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok