Prekių katalogas

Saulės elektrinės ir jų komplektai

  • Saulės elektrinės – puikus sprendimas tiek verslui, tiek gyventojams. Šiuo laikotarpiu, kai elektros kaina neprognozuojamai auga, saulės elektrinės privatiems namams yra geriausias sprendimas. Prekiaujame aukštos kokybės saulės kolektoriais ir visa reikalinga įranga, todėl jei svarstote apie autonominės saulės elektrinės įrengimą ant stogo ar ant žemės, pasitarkite su mūsų specialistais ir jie sukomplektuos visą reikalingą įrangą.
     

    Kaina 719 
    889  Sutaupykite 170 
    Kaina 749 
    999  Sutaupykite 250 
    Kaina 779 
    872  Sutaupykite 93 
    Kaina 928 
    1059  Sutaupykite 131 
    Kaina 988 
    1179  Sutaupykite 191 
    Kaina 1058 
    1219  Sutaupykite 161 
    Kaina 1188 
    1369  Sutaupykite 181 
    Kaina 1520 
    2083  Sutaupykite 563 
    Kaina 5844 
    8992  Sutaupykite 3148 
    Kaina 7475 
    11501  Sutaupykite 4026 
    Kaina 9106 
    14010  Sutaupykite 4904 
    Kaina 10737 
    16519  Sutaupykite 5782 
    Kaina 12368 
    19028  Sutaupykite 6660 
  • Saulės elektrinių tipai 

    Saulės elektrinės gali būti kelių tipų, nuo to priklauso ir jų komplektacija. Pagal įrengimo vietą jos yra skirstomos į montuojamas ant stogo arba ant žemės. Esminis skirtumas yra tai, kad naudojamos skirtingo tipo baterijos, tvirtinimo įranga.

    Pagal įrengimo vietą saulės elektrinės yra skirstomos į vietoje įrengtas autonomines ir nuotolines. Nutolusios saulės elektrinės tiekia energiją pasinaudojant elektros tinklais. Taip pat saulės elektrines galima į tipus skaidyti ir pagal kitus kriterijus, tad apžvelkime, kokie tipai yra dažniausiai sutinkami praktikoje.

    Prie tinklo prijungiamos saulės elektrinės 

    Saulės moduliai pagamina daugiau elektros energijos, nei tuo metu yra reikalinga. Kad pagaminta energija nepradingtų, sistema yra jungiama prie tinklo ir energija perduodama pasaugoti. Tai naujas ir patogus būdas, kurio veikimo principas pagrįstas nuolatiniais energijos mainais. Paprastai sakant, saulės elektrinė energijos perteklių atiduoda, o kai reikia elektra susigrąžinama mokant nedidelį pasaugojimo mokestį.

    Hibridinės saulės elektrinės 

    Hibridinėmis vadinamos sistemos, kuriose veikia saulės elektrinė ir šilumos siurblys. Toks sprendimas rinkoje vis labiau populiarėja, nes jo atsiperkamumas yra palyginti greitas. Namų ūkiuose tokios sistemos itin pasiteisina, nes patogiam gyvenimui reikalinga ne tik šiluma, bet ir karštas vanduo.

    Autonominės saulės elektrinės 

    Autonominės elektrinės komplektas su akumuliatoriais yra aprūpintas visa reikalinga įranga, todėl jo nereikia jungti prie tinklo. Skamba puikiai, tačiau praktikoje tai kainuoja labai brangiai, todėl dažnesnis sprendimas yra elektrinės prijungimas prie tinklų. Visgi jei domina investavimas į saulės elektrines, verta apsvarstyti variantą su akumuliatoriais, nes jo efektyvumas yra didžiausias.

    Kaip veikia saulės elektrinė? 

    Saulės elektrinės veikimo principas iš tiesų labai paprastas. Saulės moduliai yra tvirtinami ant pastato stogo arba ant žemės (kiek rečiau – kabinami ant sienos ar montuojami balkone) ir sugeria saulės energiją. Tam jie montuojami 45 laipsnių kampu – tai užtikrina efektyvumą, nes tokiu atveju saulės spinduliai į modulio paviršių atsimuša stačiu kampu.

    Fotovoltiniai moduliai paverčia saulės energiją pastoviąja elektros srove. Tokios elektros srovės tiesiogiai naudoti negalime, todėl naudojamas keitiklis – iš jo išeinanti kintamojo srovė tinklais yra perduodama ir naudojama buitiniuose elektros prietaisuose, namų šildymui, karštam vandeniui ruošti ir kt.

    Saulės elektrinės veikia ištisus metus, net ir vėlyvą rudenį ar šaltomis žiemos dienomis. Tiesa, kai oras yra apniukęs, elektros energijos pagaminama mažiau, tačiau elektrinė vis tiek veikia ir yra gana efektyvi. 

    Šaltuoju sezonu reikalingas elektros energijos kiekis gerokai padidėja, todėl tai puikus metas panaudoti tą energiją, kurią sukaupėte per saulėtas pavasario ir vasaros dienas. O jei jos ir neužteks, neverta jaudintis – visada galima trūkstamą energijos kiekį įsigyti iš elektros tiekėjo.

    Į ką atsižvelgti renkantis saulės elektrinę? 

    Saulės elektrinės gali būti sėkmingai eksploatuojamos ilgus metus, tačiau tai užtikrinama tik tada, kai jos yra kokybiškai pagamintos. Saulės elektrinė vis dėlto nėra maža ir pigi investicija, tad reikėtų elementus jai rinktis atidžiai. Visuomet geriausia pirkti tik profesionalių gamintojų produkciją, kuriai suteikiama ilgametė garantija. Garantijos laikotarpio trukmė kalba pati už save: jei gamintojas nebijo suteikti tokią ilgą garantiją, vadinasi, jo gaminiai tikrai yra patikimi.

    Renkantis svarbu atsižvelgti į elektrinės galingumą, išsamiai susipažinti su visų jėgainės elementų techninėmis charakteristikomis. Jeigu kyla klausimų – visuomet kreipkitės ir padėsime jums greitai bei lengvai rasti pagal individualią situaciją tinkamiausius saulės jėgainių įrengimo sprendimus.

    Kokio galingumo saulės elektrinės reikia? 

    Saulės elektrinės moduliai gali būti įvairaus galingumo – nuo 1 kw, tačiau juos galima jungti į sistemas ir taip pasiekiamas didesnis visos elektrinės galingumas. Skaičiuojama, kad 2 kw saulės elektrinės per metus Lietuvoje sugeneruoja iki 2000 kwh elektros energijos, tad reikėtų įvertinti, kiek energijos suvartojate. Nedideliam namui gali pakakti ir 5 kw ar 6 kw saulės elektrinės, o didesniam neužteks ir 10 kw. Sodybai turėtų užtekti 3 kw saulės elektrinės visiems gyventojų poreikiams patenkinti.

    Beje, nepamirškite, kad kuo galingesnė elektrinė, tuo daugiau jai reikės vietos – itin galingos elektrinės yra montuojamos ant komercinių pastatų ar ant daugiabučio stogo.

    Saulės modulių pasirinkimas 

    Prekyboje rasite be galo platų įvairių saulės modulių pasirinkimą. Vieni po puliariausių yra "Risen" ir "Bauer" saulės moduliai. Savo išvaizda saulės moduliai atrodo panašiai, tačiau skiriasi jų techniniai parametrai. Tai yra gana svarbu, nes saulės energetikoje technologijos gana greitai tobulėja, tad nauji gaminiai yra našesni, veikia efektyviau.

    Monokristaliniai 

    Šiuo metu monokristaliniai saulės elektrinės kolektoriai, galima sakyti, yra populiariausi rinkoje. Tai moderni technologija, kuri užtikrina universalų pritaikymą ir aukštą efektyvumą. 

    Monokristaliniai saulės elektrinės moduliai yra gaminami iš vienkristalio silicio lydinio. Vėliau lydinys yra supjaustomas į plokšteles ir naudojamas modulyje. Kodėl verta rinktis monokristalinius saulės modulius? Jie kainuoja brangiau, tačiau kartu turi mažiau gamybos defektų ir veikia efektyviau.

    Polikristaliniai 

    Polikristaliniai saulės elektrinės moduliai yra kiek pigesni, dėl paprastesnės gamybos technologijos mažesni jų gamybos kaštai. Polikristaliniai saulės moduliai yra gaminami iš to paties silicio, tačiau jų gamybai naudojama daug ištirpdytų fragmentų. Dėl to celėse yra daugybė kristalų, o tai lemia ir didesnį skaičių defektų bei vidinės medžiagos struktūros pokyčius. Nors šie fotovoltiniai saulės kolektoriai yra senesnės kartos, jie taip pat yra pažangūs, efektyvūs ir ilgaamžiai. 

    Nors monokristaliniai saulės elektrinės moduliai yra efektyvesni, tai ne visada reiškia, kad saulės elektrinė bus galingesnė. Priešingai, kai kuriais atvejais mažesnio efektyvumo saulės moduliai elektros energijos gali pagaminti labai panašų kiekį. 

    Tai kodėl verta rinktis brangesnius ir didesnio efektyvumo saulės modulius? Atsakymas gana paprastas: kuo didesnis modulio efektyvumas, tuo mažiau vietos jis užima. Tad iš esmės monokristalinius saulės modulius verta rinktis turint nedidelį stogo plotą ir siekiant pasigaminti kuo didesnį kiekį elektros energijos.

    Saulės elektrinės komplektai 

    Saulės jėgainės komplektas susideda iš fotovoltinių saulės modulių, inverterio, dvipusio skaitiklio bei laikiklių. Tai pagrindiniai jūsų nuosavos jėgainės komponentai. Trumpai peržvelkime kiekvieną iš jų:

    saulės moduliai – saulės modulis yra pagrindinė jėgainės detalė, daugelio dar vadinama plokšte arba tiesiog spindulių surinkėju. Pagrindinė saulės modulių užduotis yra sukaupti saulės energiją ir paversti ją į nuolatinę srovę. Labai svarbus yra tinkamas modulių montavimas – jie turi būti atsukti į saulę reikiamu kampu, geriausia, pietinėje namo pusėje. Moduliai gali būti statomi ant žemės arba montuojami ant stogo. Dar prekyboje galima rasti ir integruotų saulės modulių, kurie dedami vietoje stogo, tad vienu metu atstoja ir stogo dangą, ir nuosavos elektros šaltinį. Mes prekiaujame "Risen" ir "Bauer" saulės moduliais.

    • inverteriai – inverteris, dar kitaip vadinamas įtampos keitikliu, yra specialus komponentas, atsakingas už elektros srovės paskirstymą ir generavimą. Nuolatinė elektros srovė paverčiama į kintamą, kuri tinka naudojimui. Galima įsigyti skirtingo galingumo inverterius, būtent nuo jų pasirinkimo priklauso elektrinės galingumas ir generuojamos elektros kiekis.
    • dvipusis skaitiklis – ši saulės elektrinės detalė leidžia pasirinkti elektros kryptį – pagamintos elektros perteklių palikti saugojimui ir atiduoti perteklių tinklams, arba imti energiją iš bendro ESO tinklo. Šitaip galima išsaugoti per vasarą sukauptą energijos perteklių ir jį kompensuoti žiemos metu, kai elektros išgaunama mažiau.
    • tvirtinimo detalės – galiausiai, norint įrengti saulės jėgainę, svarbu pasirūpinti tinkamu jos dalių sutvirtinimu. Tai specialūs modulių laikikliai, pakreipiantys modulių plokštes reikiamu kampu, kad šios efektyviau rinktų saulės spindulius. Tvirtinimo detalės pasirenkamos pagal stogo tipą ir kitas montavimo aplinkybes.

    Pilnus saulės jėgainių komplektus taip pat sudaro optimizatoriai, paskirstymo dėžutės, automatai, laidai, įvairios apsaugos ir kiti priedai. Užsakius pilną jėgainės komplektą meistrai pasirūpina nepriekaištingu jos įrengimu su visomis smulkmenomis.

    Nuo ko priklauso saulės elektrinės kaina? 

    Skaičiuojama, kad rinkoje įrengtas 1 kW saulės elektrinės gali kainuoti 700-1000 eurų. Vis dėlto kainos gali stipriai skirtis priklausomai nuo to, kokius saulės modulius pasirinksite. Jie yra viena svarbiausių ir brangiausių saulės elektrinės dalių, o modulių kainos gali skirtis net iki 70 proc.

    Taigi, iš esmės kainai įtakos turi elektrinės galingumas ir saulės modulių pasirinkimas. Tai bene daugiausiai įtakos kainai turintys veiksniai. Vidutiniškai skaičiuojama, kad 3 kW saulės elektrinė, montuojama ant stogo, kainuoja apie 4 tūkst. eurų, o štai už 10 kW teks mokėti 8-10 tūkst. eurų.

    Sumos atrodo išties nemažos, tačiau nepamirškite, kad galima pasinaudoti APVA teikiama parama. Ji labai naudinga ir padeda sumažinti saulės elektrinės įrengimui reikalingą sumą.

    Saulės elektrinės atsiperkamumas 

    Dvejoti, ar saulės elektrinė apskritai atsipirks, tiesiog neverta – ji tikrai atsiperka, tačiau tai gali įvykti ir gana greitai, ir šiek tiek užtrukti. Greičiausias saulės elektrinės atsiperkamumas bus pasiektas tada, jei ji bus įrengta tinkamo galingumo ir atitiks namų ūkio poreikius.

    Saulės elektrinės pagaminta energija yra pigiausia tada, kai sunaudojama iš karto. Pavyzdžiui, turint saulės elektrinę skalbti skalbinius ar siurbti namus verta tada, kai šviečia saulė – taip sutaupysite daugiau.

    Skaičiuojama, kad tinkamo galingumo saulės elektrinė sąskaitas už elektros energiją sumažina net iki 70 procentų.

    Saulės elektrinės priežiūra

    Saulės elektrinės modulių paviršius yra atsparus dulkėmis ir kitiems nešvarumams, nelipnus. Vis dėlto bėgant laikui jis gali būti užterštas dulkių, žiedadulkių ir purvo mišiniu. Tokiu atveju rekomenduojama nuplauti saulės baterijas, tačiau tokie atvejai susiklosto palyginti retai.

    Visų pirma, plovimo darbus mūsų klimato zonoje sėkmingai atlieka ir lietus. Saulės elektrinės baterijos visada yra nukreiptos į dangų, todėl krintantys lietaus lašai atsimuša į jų paviršių taip išjudindami prilipusius nešvarumus ir pastarieji nuteka ant žemės kartu su vandeniu.

    Skaičiuojama, kad net ir labai purvinas saulės baterijos paviršius praranda tik iki 4 proc. savo efektyvumo. Taip yra todėl, kad elektros energijai gaminti iš esmės yra naudojama šiluma, o ne šviesa, kaip kartais manoma. Toks mažas skirtumas reiškia, kad nereikia skubėti plauti saulės elektrinės, galite luktelėti, kol savo darbą atliks lietus. Tad saulės elektrinės reikalauja sąlyginai ne tiek jau ir daug priežiūros.

    Dėl gedimų pergyventi irgi nereikėtų, nes saulės jėgainės genda labai retai. Jos pasižymi itin paprasta konstrukcija, kuri užtikrina jų ilgaamžiškumą. Paprastai tokie įrenginiai be jokios priežiūros ar techninio aptarnavimo gali veikti net 20 ar daugiau metų, o tai patvirtina ir gamintojų drąsiai suteikiama garantija.

    Įvaldykite saulės jėgą ir tapkite nepriklausomo elektros energijos šaltinio savininkais! Saulės elektrinės yra idealus, toli į ateitį orientuotas sprendimas, kuris leis jums įgyti daugiau nepriklausomybės.

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija

    Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok