Prekių katalogas

Saulės parkas ar elektrinė ant stogo?

 • Saulės parkas ar elektrinė ant stogo?

  Šiandien, kai saulės elektrinių savininkai gali prisijungti prie elektros tinklo, srovės perdavimas nebekelia tokių problemų kaip anksčiau. Tai atveria naujas galimybes naudoti saulės elektrines net ir neturint galimybės jų montuoti ant stogo. Tokiu būdu švarią elektros energiją gali naudoti ir daugiabučių gyventojai. 

  Saulės elektrinė ant stogo sutaupo daugiau

  Tiek ant stogo montuojami saulės moduliai, tiek ir antžeminiai kainuoja panašiai, jei kalbėsime apie elektrinių įrengimą. Tas skirtumas nėra ženklus, todėl galima būtų daryti išvadą, kad ir atsiperkamumo laikotarpis yra panašus, tačiau iš tikrųjų jis skiriasi. Tai lemia faktas, kad ant stogo įrengtos saulės elektrinės pagamintos elektros energijos dalį galima sunaudoti iš karto, o pasaugojimui perduodamas tik perteklius, kuris susigrąžinamas tik tada, kai saulės elektrinė energijos negamina arba nepagamina jos pakankamai, pavyzdžiui, naktį.

  Tuo tarpu saulės parkas dažniausiai yra nutolęs nuo objekto, kuriame jo pagaminama elektros energija turi būti suvartojama. Tokiu atveju perdavimu naudojamas tas pats tinklas ir pasaugojimo paslauga, bet šiuo atveju reikia mokėti jau ne tik už perviršį, o už visą elektros kiekį. Nors elektros pasaugojimas kainuoja gerokai pigiau nei elektros energija iš nepriklausomų tiekėjų, vos kelis centus už kilovatvalandę, kai skaičiuojame atsiperkamumą ilguoju laikotarpiu, tie centai sudaro gana didelę sumą.

  Dėl šios priežasties ant stogo įrengta saulės elektrinė leidžia sutaupyti daugiau, ji greičiau atsiperka.

  Ar saulės parkas – prasta investicija?

  Gali kilti klausimas, ar ilgesnis atsipirkimo laikotarpis reiškia, kad investuoti į saulės parką neverta (plačiau skaitykite straipsnyje „Saulės parkai: ar apsimoka?“). Iš tikrųjų saulės parkas gali padėti gerokai sumažinti išlaidas elektrai ir nemažai sutaupyti. Ši investicija tikrai atsipirks, tačiau atsipirkimas truks ilgiau nei tradicinės saulės elektrinės, montuojamos ant stogo.

  Antra vertus, ką daryti, kai stogo ant kurio galima būtų įrengti saulės elektrinę nėra? Ar dėl to butų gyventojai turėtų nesinaudoti saulės energetikos privalumais ir visada už elektros energiją mokėti brangiai? Būtent tokiais atvejais į saulės parką ir verta investuoti.

  Vis dėlto jei galimas pasirinkimas saulės elektrinę įsirengti ant stogo, reikėtų ir rinktis šį variantą. Nebent turite ambicijų, kad saulės parkas ateityje plėsis ir bus naudojamas ne tik jūsų asmeninėms reikmėms.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok