Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok
Didelė šilumos siurblių įvairovė rinkoje skatina besirenkančius pasidomėti, kokie kriterijai svarbūs renkantis, į ką atkreipti dėmesį, o taip pat drauge suteikia plačias pasirinkimo galimybes pagal asmeninius poreikius ir turimą biudžetą. Vienas iš pasirinkimo kriterijų turėtų būti šilumos siurblio naudingumo koeficientas (žymimas COP). Kas tai yra, kodėl jis svarbus ir koks būtų geriausias pasirinkimas namams?
Nusprendus namams rinktis efektyvų, taupų ir aplinkai draugišką šildymo sprendimą paprastai pasirenkamas šilumos siurblys: oras-oras, oras-vanduo ar kito tipo. Tačiau pasirinkimo procesas gali būti kiek keblus, kadangi šilumos siurblių spektras rinkoje labai didelis. Taigi tikslinga išgryninti esminius kriterijus, savo poreikius ir galimybes. Vienas iš svarbiausių pasirinkimo aspektų, tiesiogiai susijęs su siurblio efektyvumu, yra jo galingumas. Kokios galios šilumos siurblys bus geriausias Jums?
Šilumos siurbliai sparčiai išpopuliarėjo, užsitikrino aukštas pozicijas šildymo sistemų kontekste ir buria vis didesnį naudotojų ratą. Ir nors šis šildymosi būdas tikrai efektyvus, nereikalauja didelių išlaidų eksploatacijos metu bei itin patogiai valdomas, visgi kartais naudotojai susiduria su problemomis. Natūralu, juk bet koks daiktas gali sugesti. Tačiau labai svarbu identifikuoti gedimo priežastis, kad jos būtų sėkmingai pašalintos. Taigi dėl ko dažniausiai genda šilumos siurbliai ir ar galima tų nesklandumų išvengti?
Šilumos siurblių populiarumas auga it ant mielių. Tačiau ar galėtų tai stebinti, atsižvelgiant į jų privalumų spektrą: funkcionalūs, efektyvūs, itin patogūs naudoti ir garantuojantys patrauklias sąskaitas už šildymą. Ir nors jų ilgaamžiškumas pavydėtinas, o kokybė aukšta, kai kurie aspektai gali lemti gedimus. Labai dažnai tai susiję su netinkamu montavimu, neteisinga šilumos siurblio priežiūra, elektros tiekimo sutrikimais. Apie šilumos siurblio gedimus gali įspėti nemažai veiksnių, tačiau gana dažnas – neįprastas triukšmas. Tad kaip žinoti, koks triukšmas yra normalus, o kuris turėtų paskatinti į pagalbą kviestis meistrus?
Naujai statant būstą ar renovuojant senąjį daug dėmesio skiriama šildymo sistemai, mat dabar jai keliame kur kas daugiau reikalavimų. Puiku, jei ji garantuos ne tik efektyvų šildymą, tačiau drauge užtikrins mažas šildymo sąskaitas, taip pat sveikintina, jei šildymo sistemos valdymas bus patogus ir suteikiantis komforto, o draugiškumas aplinkai irgi neretai papildo svarbių kriterijų sąrašą. Taigi nenuostabu, jog naudotojų simpatijas labai dažnai pelno šilumos siurbliai: oras-oras, oras-vanduo, vanduo-vanduo ar kiti. Tiesa, prieš juos įsigyjant ir montuojant tikslinga atlikti šiokius tokius namų darbus, kad neliktumėte nemaloniai nustebinti. Apie ką kalbame? Šiuo atveju – apie elektros įvado galią: svarbu pasidomėti, kokia ji ir ar jos užteks norimam siurbliai.
Besirenkantys šilumos siurblį namams vertina nemažai kriterijų, iš kurių vienas svarbiausių yra elektros sąnaudos, reikalingos šilumai gaminti. Kaip jos skiriasi, priklausomai nuo šilumos siurblio tipo? Tiesa, tiksliai pateikti tokią informaciją gana keblu, kadangi konkretus elektros energijos suvartojimas priklauso nuo siurblio veikimo principo, nuo naudingumo koeficiento, o svarbiausia – ir nuo namo šiluminės izoliacijos, kuri skiriasi kiekvienu atveju.
Ieškantiems efektyvaus, patrauklaus kainos požiūriu ir paprastai įrengiamo šildymo būdo aukštos energinio efektyvumo klasės namams vienas iš geriausių variantų – ištraukiamo oro šilumos siurbliai. Pastarieji žavi itin aukštu funkcionalumu, mat naudoja į lauką išleidžiamą orą, efektyviai šildo patalpas, jas vėdina ir, negana to, paruošia karštą vandenį.
Skandinavijos šalyse šių siurblių populiarumas didelis, mūsų šalies vartotojai juos dar vertina atsargiai, tačiau sumontavę tokius siurblius džiaugiasi nedidelėmis šildymo sąnaudomis ir funkcijų spektru. Ištraukiamo oro šilumos siurblys bus geras pasirinkimas A, A+ bei A++ klasės namams.
Šilumos siurbliai jau kuris laikas yra populiariausių šildymo sistemų pozicijose. Gana sparčią jų sėkmę lėmė paprastas montavimas, labai patogus valdymas, efektyvumas ir funkcionalumas. Dažną žavi ir galimybė „vienu šūviu nušauti du zuikius“: šilumos siurbliai ne tik šildo, tačiau ir puikiai vėsina patalpas šiltuoju metų laiku. Besirenkantys šilumos siurblį paprastai svarsto kelias alternatyvas, kurių kertinis skirtumas – veikimo principas.