Prekių katalogas

Kaip veikia saulės kolektoriai?

  • Kaip veikia saulės kolektoriai?

    Saulės kolektorių veikimas yra pagrįstas energijos mainais – šie įrenginiai surenka saulės energiją ir paverčia ją elektros energija. Kolektoriai yra montuojami tam tikru kampu, kad sugertų kuo daugiau saulės spindulių. Optimaliausias kampas yra 45 laipsniai, tada saulė šviečia į kolektoriaus paviršių 90 laipsnių kampu.

    Kada saulės kolektoriai veikia efektyviausiai?

    Saulės kolektoriai gali būti montuojami ant pastatų stogų, ant žemės, kartais – net kabinami ant sienų ar statomi balkonuose. Visgi efektyviausiai kolektoriai veikia, kai yra sumontuoti ant stogo, be to, taip jie apsaugomi nuo taršos, su kuria tenka susidurti ant žemės.

    Saulės kolektoriai daugiausiai energijos pagamina saulėtą dieną, tačiau iš esmės jų veikimui nebūtina, kad visada šviestų saulė. Pavyzdžiui, kai yra apniukę, saulės kolektoriai taip pat gamina elektros energiją, tik ne taip efektyviai.

    Kaip panaudojami saulės kolektoriai?

    Nuo to, kaip planuojate panaudoti saulės kolektorius, priklauso ir kokio tipo įrangą rinktis. Saulės kolektorių pagaminta elektros energija gali būti naudojama karšto vandens ruošimui, namų šildymo sistemai, buitiniams prietaisams.

    Saulės kolektorių pagamintą elektros energiją galima panaudoti iš karto arba elektros tinklais perduoti pasaugoti ir susigrąžinti tada, kai susidarys jos deficitas, pavyzdžiui, naktį. Taip pat galima naudoti ir specialias baterijas, kurios kaupia nesunaudotą elektros energiją, tačiau tokios sistemos yra brangios ir dėl to nesulaukia didelio populiarumo. 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija

    Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok