Prekių katalogas

Kada jau laikas keisti radiatorius?

Radiatoriai – labai ilgaamžis šildymo sistemos elementas, skaičiuojama, kad jie vidutiniškai tarnauja iki 20 metų. Jei jūsų radiatoriai jau skaičiuoja antrąją dešimtį, reikėtų pagalvoti apie jų keitimą, nes tokie įrenginiai yra laikomi padidintos rizikos, o jų gedimas gali pridaryti nemažai žalos.

Viengubi ar dvigubi radiatoriai?

Radiatorių įvairovė suteikia laisvę rinktis, tačiau pirkėjams kyla daugybė klausimų. Vienas dažniausių yra viengubų ir dvigubų radiatorių skirtumai.
 

Kaip reguliuoti radiatorius?

Naujesnės statybos ir daugelyje seniau pastatytų namų radiatoriai yra naudojami su termostatu, kurio pagalba galima reguliuoti radiatoriaus temperatūrą. Daugeliui kyla klausimas, kaip tai daryti tinkamai, kaip nustatyti reikalingą temperatūrą?

Kaip išvalyti radiatorius nuo dulkių?

Pastebėjote, kad radiatoriuose kaupiasi dulkės? Neverta ilgai laukti – geriau pasiraitykite rankoves ir pašalinkite dulkes. Iš išorės radiatoriai yra lengvai nuvalomi, tačiau kaip pašalinti dulkes iš jų vidaus? Panaudokite plaukų džiovintuvą – šis būdas yra greitas, patikimas ir išmėgintas. 

Kaip apskaičiuoti radiatorių galingumą?

Radiatoriai skiriasi savo dydžiu ir techninėmis charakteristikomis. Tikriausiai visi supranta, kad kuo didesnė patalpa, tuo daugiau ir didesnių radiatorių reikės, tačiau iš tikrųjų persistengti taip pat neverta – optimaliai taupiai patalpas apšildys tik tinkamai parinkti radiatoriai.

Kaip nuorinti radiatorius?

Jūsų namuose yra radiatorių? Tuomet turite žinoti, kad viena dažniausių priežasčių, kodėl jie nešyla, yra sistemoje atsiradęs oras. Kad radiatorių neveikimo priežastis yra oras išduoda tokie ženklai, kaip įvairūs garsai, kliuksėjimas, sklindantis iš radiatoriaus vidaus; netolygi paties radiatoriaus temperatūra; šilumos trūkumas patalpoje.
Orą iš sistemos reikia pašalinti, procesas vadinamas radiatorių nuorinimu. Skaitykite ir sužinokite, kaip reikia nuorinti šildymo sistemą su radiatoriais.

Kas geriau: radiatoriai ar grindinis šildymas?

Jei rinktume populiariausius būdus šildyti namus, tai dėl pirmosios vietos varžytųsi radiatoriai ir grindinis šildymas. Tai dažniausiai naudojami šildymo būdai, kurie gali būti naudojami įvairiose šildymo sistemose. Abu šildymo būdai gali būti naudojami tiek butuose, tiek ir privačiuose namuose ar negyvenamosios paskirties patalpose ir turi savų privalumų, tačiau vis dar nėra galutinio sutarimo, kuris šildymo būdas yra geresnis. Palyginkime radiatorius su grindiniu šildymu, kad pasirinkti tinkamiausią sprendimą namams būtų lengviau.

Kaip jungiami radiatoriai?

Radiatoriai vis dar išlieka vienu populiariausių sprendimų šildyti namus. Jų alternatyva yra grindinis šildymas (plačiau skaitykite straipsnyje „Radiatoriai ar grindinis šildymas?“), tačiau jo daugelis atsisako dėl sudėtingesnio įrengimo ir didesnių investicijų. Apžvelkime, kaip radiatoriai yra jungiami ir ką svarbu žinoti, kad šis darbas būtų atliktas kokybiškai.

3 priežastys, kodėl nešyla radiatoriai

Žiemos laikotarpiu svarbu užtikrinti, kad šildymo sistema veiktų tinkamai. Vis dėlto ne visi butų ir namų šeimininkai laiku pasirūpina sistema ir atlieka patikros darbus, o šildymo sezonui prasidėjus susizgrimba, kad nešyla radiatoriai. Aptarkime 3 dažniausias priežastis, dėl kurių nešyla radiatoriai. 

Kodėl radiatoriai statomi po langais?

Tikriausiai pastebėjote, kad absoliuti dauguma radiatorių yra montuojami po langais. Manote taip paprasčiausiai patogiau arba gražiau? Galbūt, bet tai ne vienintelė priežastis: radiatorių montavimas po langu turi ir daugybę praktinių priežasčių.
 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija

    Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok