Prekių katalogas

Dujiniams katilams

 • Dujiniams katilams naudojami specialaus tipo kaminai, kurie užtikrina tinkamą šalutinių produktų pašalinimą. Kaminas atlieka itin svarbią funkciją, todėl numatytos griežtos šių katilų kaminų įrengimo taisyklės. Negalima pamiršti, kad dujiniame katile vyksta degimo procesas ir naudojamas lakus kuras – tai sukelia didesnę riziką, todėl tinkamai parinktas ir kokybiškai įrengtas kaminas padeda sumažinti nelaimių riziką.

 • Dujinių katilų įrengimo taisyklės

  Dujiniai katilai yra laikomi didesnio pavojingumo įrenginiais, todėl jų montavimas yra reglamentuotas. Taisyklėse numatoma, kokiose patalpose gali būti įrengiami dujiniai katilai, kokie reikalavimai taikomi patalpai (pavyzdžiui, vėdinimo), o taip pat ir kaminui. Šių taisyklių būtina laikytis ne tik dėl galimų baudų už jų pažeidimus, bet ir dėl savo bei namų saugumo – tik tinkamai sumontuotas katilas veiks saugiai ir sklandžiai.

  Ar būtina samdyti specialistą norint sumontuoti kaminą dujiniam katilui?

  Kadangi dujiniai katilai yra laikomi padidinto pavojingumo įrenginiais, jų montavimas turėtų būti patikėtas išimtinai profesionalams. Nuo savarankiško katilo įrengimo apsaugo ir reikalingos dokumentacijos sistema – specialistai, sumontavę katilą, paruošia dokumentus, kurių reikia, kad galėtumėte prisijungti prie dujotiekio ir pradėti katilo eksploataciją.

  Katilo montavimo projektą ir technines sąlygas būtina suderinti su dujų tarnybos atstovu, po montavimo yra atliekamas patikrinimas ir tik tada prijungiamos gamtinės dujos. Kai kurie namų savininkai burba, kad dėl tokios sistemos išauga katilo įrengimo kaina, tačiau iš tikrųjų visų svarbiausias šiuo atveju yra saugumas, kurį ir siekia užtikrinti atsakingos valstybės institucijos.

  Nuo ko priklauso dūmtraukių bei kaminų dujiniam katilui kainos?

  Kaminas yra būtinas, norint šildyti namus skystu kuru – dujomis. Kai kuriuose namuose kaminas jau būna pastatytas, tačiau būtina patikrinti, ar jis tinkamai įrengtas, ar galima sumontuoti įdėklą. Kai kuriais atvejais dūmtraukis yra išvedamas per sieną – tai bene pigiausias, greičiausias ir paprasčiausias sprendimas, tačiau jei svarstote apie estetinį aspektą, vargu, ar toks dūmtraukis bus jūsų pirmasis pasirinkimas. Taip pat kamino ar dūmtraukio kainai įtakos turi ir jo skersmuo, aukštis, gamybos medžiagos, techniniai parametrai. Prisiminkite, taupyti kamino sąskaita neverta – juk svarbiausia saugumas. 

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok