Prekių katalogas

Kiek energijos pagamina saulės baterijos?

 • Kiek energijos pagamina saulės baterijos?

  Planuojant saulės elektrinės įrengimą iškyla daugybė klausimų. Reikia atsakingai įvertinti visus aspektus ir atlikti skaičiavimus, tačiau kaip išsiaiškinti, kiek energijos pagamina vadinamosios saulės baterijos – saulės moduliai.

  Deja, tiksliai žinoti, kiek elektros energijos bus pagaminama nėra įmanoma, nes tai priklauso nuo daugybės veiksnių sudėties. Svarbus ir modulių pasvirimo kampas, ir jų tipas, oro sąlygos ir kt. Atliekant skaičiavimus verta remtis vidutiniais skaičiavimais, kuriuose teigiama, kad 10 kW galingumo saulės elektrinė Lietuvoje per metus pagamina apie 10 000 kWh elektros energijos. Žinoma, šis skaičius gali skirtis, tačiau jei suprantate, kaip veikia saulės kolektoriai (plačiau skaitykite straipsnyje „Kaip veikia saulės kolektoriai?“), suprantate, kad tų pokyčių kontroliuoti neįmanoma.

  Taip pat svarbu įvertinti ir didžiausią galimą potencialą. Jei elektrinei naudosite efektyvesnius monokristalinius saulės modulius, gali būti, kad ji veiks efektyviau. Tokiu atveju įrengti saulės elektrinę kainuoja brangiau, tačiau taupomas stogo plotas, todėl galima sutalpinti daugiau modulių (plačiau skaitykite straipsnyje „Kiek kainuoja įsirengti saulės elektrinę?“). Tuo tarpu polikristalinių modulių saulės elektrinė tam tikromis dienomis gali pagaminamu elektros energijos kiekiu prilygti polikristaliniams moduliams ar net juos pralenkti. Šis pavyzdys tik įrodo, kad tiksliai nuspėti, kiek elektros pagamins saulės elektrinė nėra įmanoma – procesą veikia daugybę dedamųjų.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok