Prekių katalogas

Saulės elektrinių pliusai ir minusai

 • Saulės elektrinių pliusai ir minusai

  Saulės elektrinės pastaruoju metu sulaukia vis daugiau susidomėjimo. Dažnai sakoma, kad saulės energetika – tai ateitis, kuria galime pasinaudoti jau šiandien. Ir iš tikrųjų, žvelgiant į saulės elektrinių privalumus susidaro toks įspūdis. Aptarkime juos plačiau.

  Saulės elektrinių privalumai

  Vienas labiausiai vertinamų saulės elektrinių privalumų yra tai, kad jos gamina elektros energiją praktiškai nemokamai, žinoma, jei neskaičiuosime to, ką reikia investuoti į pačią elektrinę. Šiuolaikinės saulės elektrinės veikia efektyviai ir gali aprūpinti namų ūkį visa reikalinga elektros energija bei gerokai sumažinti išlaidas. Tai investicija, kuri atsiperka.

  Kitas privalumas yra tai, kad saulės elektrinės gamina švarią energiją. Taigi, jų naudojimas yra žingsnis į priekį, jei norite sumažinti savo poveikį aplinkai. Saulės elektrinių naudojimas leidžia gerokai sumažinti CO2 kiekį. Būtent dėl šių priežasčių jų įrengimui yra suteikiama parama – tai puikus būdas sumažinti saulės elektrinės įrengimui reikalingas investicijas (plačiau skaitykite straipsnyje „Viskas apie APVA paramą saulės elektrinėms 2023“).

  Dar vienas privalumas yra paprasta tokių elektrinių priežiūra. Iš tikrųjų jos priežiūros praktiškai nereikalauja, tačiau žiemą sniegą nuo saulės kolektorių reikės pašalinti, jei norite, kad jie veiktų kuo efektyviau.

  Saulės elektrinės yra labai ilgaamžės ir gali tarnauti net ketvirtį amžiaus. O ir didelių gedimų per visą eksploatacijos laikotarpį tikėtis nereikėtų – paprastas veikimo principas (plačiau skaitykite straipsnyje „Saulės elektrinių veikimo principas“) užtikrina, kad saulės elektrinės veiktų patikimai ir efektyviai, jų gedimai yra labai reti.

  Saulės elektrinių trūkumai

  Saulės energetika – itin sparčiai tobulėjanti sritis, tad keičiasi ir saulės elektrinės. Jos tampa vis efektyvesnėmis, auga jų pritaikomumas ir funkcionalumas. Nepaisant to, technologija vis dar nėra tobula, o kai kurie sprendimai kainuoja pernelyg brangiai.

  Vienas jų – tai energijos kaupimas, kuris suteikia visišką autonomiją. Deja, tokios elektrinės įrengiamos retai, nes įranga pernelyg brangiai kainuoja, labai ilgas jos atsiperkamumo laikas. Tačiau galima pasidžiaugti, kad sparčiai plėtojama saulės elektrinių pagamintos energijos pasaugojimo paslauga, kuri leidžia vartotojams santykinai nebrangiai naudotis elektros tinklais ir iš karto nesuvartotą elektros energijos kiekį panaudoti pagal poreikį.

  Kiti trūkumai? Galima kalbėti apie atskiras nuomones dėl saulės kolektorių išvaizdos ar tipo pasirinkimo, tačiau iš esmės technologija turi daugiau pliusų, o ne minusų. O ir tie trūkumai, tikėtina, bus pašalinti jau netolimoje ateityje ir visi galėsime naudotis švaria elektros energija, kurią pagaminta tokios saulės jėgainės.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok