Prekių katalogas

Saulės parkai - ar apsimoka?

 • Saulės parkai - ar apsimoka?

  Saulės parkais vadinami sklypai, kuriuose įrengtos antžeminės saulės elektrinės. Tokių sklypų ne vieną galima pamatyti automobiliu keliaudami po Lietuvą ar kitas šalis. Anksčiau, kai elektros supirkimo kaina buvo labai aukšta, tokie saulės parkai dygo tarsi grybai po lietaus, tačiau šiandien vis dažniau susimąstoma, ar jie tikrai apsimoka – juk situacija elektros rinkoje drastiškai pasikeitė.

  Vertinant bendrai investuoti į saulės energetiką visada verta, tačiau šiandien saulės parko įrengimas (plačiau skaitykite straipsnyje „Kiek kainuoja įsirengti saulės elektrinę?“) kainuoja brangiai, o elektros supirkimo kainos ir situacija rinkoje pernelyg neapibrėžta. Tačiau visai kas kita, jei saulės parką norite įrengti asmeninėms reikmėms – tai tikrai vertinga investicija, kuri padės nemažai sutaupyti.

  Svarstant kas geriau: saulės parkas ar elektrinė ant stogo, verta atsižvelgti į kelis aspektus (plačiau skaitykite straipsnyje „Saulės parkas ar elektrinė ant stogo?“). Visų pirma, tiek ant stogo montuoti, tiek ir ant žemės įrengiamos įrangos kainos yra labai panašios. Saulės elektrinė ant stogo daugeliu atvejų atrodo patikimesniu pasirinkimu, tačiau nepamirškite, kas stogo plotas yra ribotas. Dėl to gali tekti naudoti brangesnius monokristalinius saulės modulius. Jei norite sumažinti investicijų poreikį, verta pamąstyti, gal verta „nuleisti“ saulės elektrinę ant žemės. Vietos ant žemės daugiau, tad galėsite naudoti polikristalinius modulius, kurie kainuoja pigiau, tačiau reikalauja daugiau vietos, nes nėra tokie efektyvūs.

  Taigi, kai kuriais atvejais saulės parkai gali būti geresnis pasirinkimas, o juos įrengti asmeninėms reikmėms tikrai apsimoka. Toks parkas gali visiškai aprūpinti namų ūkį reikalinga elektros energija. Ji perduodama elektros tinklais, nes parkas ją atiduoda pasaugoti kaip perteklių. Tokiu būdu saulės energiją gali naudoti net ir tie, kas neturi galimybės saulės modulių įsirengti ant namo stogo, pavyzdžiui, daugiabučių gyventojai. Antra vertus, kiekvienas pagamintas elektros kilovatas tam, kad pasiektų sunaudojimo vietą, turės būti perduotas į tinklą, o tai reiškia, kad bendrai elektra kainuos brangiau, nei elektrinės ant stogo atveju. Tačiau elektros perviršio pasaugojimas yra gerokai pigesnis už nepriklausomų elektros tiekėjų siūlomus įkainius, tad vis tiek pavyks nemažai sutaupyti, o investicijos į tokio saulės parko įrengimą atsipirks per 7-8 metus.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok