Prekių katalogas

TOP 3 reikalavimai saulės elektrinėms

 • TOP 3 reikalavimai saulės elektrinėms

  Saulės elektrinės vis labiau populiarėja, skaičiuojama, kad jų įrengimu gali domėtis apie trečdalis šalies gyventojų. Šiame straipsnyje aptarsime tris pagrindinius reikalavimus, kuriuos pirkėjai kelia saulės elektrinėms.

  Kuo didesnis galingumas

  Daugeliu atveju galvojama, kad kuo galingesnė bus saulės elektrinė, tuo geriau. Iš principo toks sprendimas gal ir būtų teisingas, tačiau jis apsimoka ne visada. Nepamirškite, kad kuo galingesnės bus elektrinė, tuo daugiau reikės investuoti į jos įrengimą. O jei visos pagaminamos elektros energijos (taip pat ir perduotos pasaugoti) tiesiog nesunaudosite? Kam mokėti už tai, kuo negalėsite pasinaudoti?

  Antra vertus saulės elektrinės yra modulinės, todėl prireikus, jų galingumą visada galima padidinti. Taigi, geriau pirmiausiai išmėginti mažesnio galingumo sistemą, atitinkančią dabartinį elektros suvartojimą, o jei pastebėsite energijos trūkumą, galėsite savo elektrinę paversti galingesne.

  Kuo mažesnė kaina

  Savaime suprantama, kad sutaupyti nori visi. Visgi kalbant apie saulės elektrines taupyti neverta – iš tikrųjų sutaupyti pavyks tik tada, jei rinksite aukštos kokybės ir patikimų gamintojų elementus. Taip yra dėl paprastos priežasties: nors saulės elektrinės atsiperka per penkis metus ar kiek ilgesnį laikotarpį, jos gali būti naudojamos ištisus dešimtmečius. Tik ilguoju periodu yra sutaupoma daugiausiai, tačiau jei pirksite pigią prastos kokybės įrangą, jūsų elektrinė vargu ar tarnaus tiek ilgai.

  Kita klaida yra polikristalinių modulių pasirinkimas (plačiau skaitykite straipsnyje „Kokią saulės elektrinę pasirinkti?“) taupumo sumetimais. Kai turimas nedidelis stogo plotas, reikėtų rinktis efektyvesnius monokristalinius modulius – taip saulės elektrinė pagamins daugiau elektros energijos. Taupyti neverta, nes mažame plote polikristalinių modulių efektyvumo gali ir nepakakti.

  Kuo greitesnis atsiperkamumas

  Visiems saulės elektrinių savininkams rūpi kuo greitesnis jų elektrinės atsiperkamumas. Deja, jo pagreitinti nepavyks, ypač jei elektros energijos sunaudojate nedaug. Iš tikrųjų, kuo daugiau saulės elektrinės pagamintos elektros energijos sunaudosite iš karto, tuo daugiau sutaupysite.

  Antra vertus, atsiperkamumas priklauso ne tik nuo asmeninių įpročių  ir elektros suvartojimo, bet ir nuo oro sąlygų. Jei saulės elektrinės priežiūra (plačiau skaitykite straipsnyje „Saulės elektrinės priežiūra“) bus tinkama, o oro sąlygos tinkamos, pasigaminsite daugiau elektros energijos.

  Greitesnį atsiperkamumą gali užtikrinti tik tinkami sprendimai, todėl prieš pirkdami saulės modulius būtinai pasitarkite su specialistais. Reikia įvertinti, kokio galingumo modulių reikia, kokį stogo plotą galite panaudoti saulės elektrinei, kiek suvartojate elektros energijos, kokius jos vartojimo įpročius verta pakeisti ir kt.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok