Prekių katalogas

Kokius saulės modulius rinktis?

 • Kokius saulės modulius rinktis?

  Rinkoje siūlomi kelių rūšių saulės moduliai, todėl daugeliui pirkėjų kyla klausimas, kokius geriausia rinktis. Čia negalima pasikliauti kaimyno rekomendacija – reikia įvertinti visas aplinkybes ir atsakingai priimti sprendimą. Juk saulės elektrinė reikalauja nemažų investicijų, o klaidos gali brangiai kainuoti. Dėl to verta žinoti ne tik esminius saulės modulių principus, bet ir visada pasitarti su profesionaliu specialistu.

  Kuo skiriasi monokristaliniai ar polikristaliniai saulės moduliai?

  Saulės elektrinėms dažniausiai naudojami dviejų tipų saulės moduliai (plačiau skaitykite straipsnyje „Kaip veikia saulės kolektoriai?“). Monokristaliniai kainuoja brangiau, tačiau pasižymi aukštesniu efektyvumu jie gaminami iš vieno kristalo silicio, todėl juose sutinkama mažiau defektų. Išliejamas vienas lydinys, kuris pjaustomas į plokšteles. Monokristaliniai saulės moduliai pasiteisina tais atvejais, kai stogo plotas nėra didelis, o elektros energijos norima pagaminti kuo daugiau.

  Kitas populiarus saulės modulių tipas – polikristaliniai. Jie yra gaminami iš silicio fragmentų, kurie tirpinami ir išliejami. Tai daug pigesnė gamybos technologija, tačiau dėl didelio kristalų skaičiaus susidaro daugiau defektų, o tai sumažina tokių saulės modulių efektyvumą. Juos rekomenduojama naudoti didesnio ploto saulės elektrinėms – jie kainuoja pigiau, todėl turint ploto taip galima sumažinti saulės elektrinės įrengimo sąnaudas.

  Kokie geriausi saulės moduliai?

  Nėra vienų geriausių saulės modulių: vienam objektui geriau tiks monokristaliniai, o kitam – polikristaliniai. Taigi, kiekvienu atveju reikėtų įvertinti visas aplinkybes ir tik tada priimti galutinį sprendimą. Jei ant kaimyno stogo tam tikros rūšies saulės moduliai pasiteisino, tai dar nereiškia, kad jie tiks ir jūsų elektrinei – tai gali lemti tokie veiksniai kaip stogo nuožulnumo kampas, plotas, orientacija ir kt. Saulės elektrinių veikimo principas (plačiau skaitykite straipsnyje „Saulės elektrinių veikimo principas“) yra vienodas, bet jos pačios gali būti gana skirtingos, tad visada geriausia ne rizikuoti suklysti, o pasitarti su profesionalais.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok