Prekių katalogas

Kas geriau: radiatoriai ar grindinis šildymas?

  • Kas geriau: radiatoriai ar grindinis šildymas?

    Jei rinktume populiariausius būdus šildyti namus, tai dėl pirmosios vietos varžytųsi radiatoriai ir grindinis šildymas. Tai dažniausiai naudojami šildymo būdai, kurie gali būti naudojami įvairiose šildymo sistemose. Abu šildymo būdai gali būti naudojami tiek butuose, tiek ir privačiuose namuose ar negyvenamosios paskirties patalpose ir turi savų privalumų, tačiau vis dar nėra galutinio sutarimo, kuris šildymo būdas yra geresnis. Palyginkime radiatorius su grindiniu šildymu, kad pasirinkti tinkamiausią sprendimą namams būtų lengviau.

    Skirtingi veikimo principai

    Radiatoriai yra gaminami iš šilumai laidaus metalo, pavyzdžiui, aliuminio ar plieno. Jie gali būti įvairių formų ir dydžių, tačiau populiariausi yra stačiakampiai dviejų sluoksnių radiatoriai, kurių viduryje yra vadinamasis konvektorius, paskleidžiantis šilumą į aplinką. Radiatorių veikimas yra pagrįstas oro srautų judėjimu: šiltas oras kyla į viršų, o atvėsęs leidžiasi žemyn, kur vėl susiduria su radiatoriumi ir yra sušildomas. Tokiu būdu šiluma pasiskirsto kambaryje. Radiatoriuose šilumą perneša vanduo, o sistemoje radiatoriai jungiami lygiagrečiai (plačiau skaitykite straipsnyje „Kaip jungiami radiatoriai?“).

    Grindinis šildymas veikia šiek tiek kitaip. Visų pirma, reikėtų paminėti, kad grindų šildymui gali būti naudojamas tiek vanduo, tiek elektra. Sistema su vandeniu gali būti derinama su įvairių rūšių katilais, o kai naudojama elektra – grindų šildymas sistemos prasme yra autonominis. Grindys yra šildomos visame plote, tačiau jis gali būti sudalintas sektoriais pagal patalpas ar mažesnėmis zonomis. Tai leidžia reguliuoti šildymą taip, kaip yra reikalinga. Šiltas oras nuo grindų kyla į viršų iki pat lubų, o atvėsęs leidžiasi žemyn, kur vėl yra sušildomas – panašiai kaip ir radiatorių atveju.

    Šildymo sistemos įrengimas

    Kalbant apie įrengimą, reikia pripažinti, kad radiatoriai laimi – jų montavimas ir pajungimas yra daug paprastesnis, greitesnis ir kainuoja pigiau. Viskas, ką reikia padaryti, tai atvesti vamzdžius iš centrinės sistemos iki radiatoriaus montavimo vietos ir paruošti vietą radiatoriaus montavimui. Visi darbai paprastai trunka iki kelių valandų, o sumontavus rekomenduojama sistemą paleisti ir išbandyti radiatorių veikimą. Sistemą taip pat reikia nuorinti – plačiau, kaip tai padaryti teisingai, skaitykite čia.

    Įrengiant grindinį šildymą vamzdeliai arba laidai (jei naudojama elektra) yra išvedžiojami po grindimis. Naujai statomuose namuose tai nesudaro didesnių problemų, tačiau ten, kur apdaila jau padaryta, įrengti tokią sistemą gali būti sudėtinga: reikės pašalinti visą grindų apdailą ir išvedžiojus grindinį šildymą iš naujo remontuoti grindis.

    Radiatoriai ar grindinis šildymas veikia efektyviau?

    Reikia pasakyti, kad dėl šio klausimo kartais susiginčija net ir šildymo srities ekspertai, tačiau iš tikrųjų, jei tiek radiatoriai, tiek grindinis šildymas, yra sumontuoti tinkamai, namuose bus užtikrinama pageidaujama temperatūra.

    Norint palyginti, kuris šildymo būdas efektyvesnis, lemiamos įtakos turi pastato izoliacija. Jei pastatas nėra itin sandarus, skirtumo tarp radiatorių ir grindinio šildymo nebus. Tačiau sandariuose išmaniuosiuose namuose šildyti grindis apsimoka labiau. Grindys užima didesnį plotą, todėl galima palaikyti žemesnę temperatūrą, o kuo ji žemesnė, tuo mažiau energijos suvartojama.

    Grindinis šildymas taip pat yra efektyvesnis pasirinkimas, kai svarbus patalpų pašildymo laikas – radiatoriai su tokia užduotimi tvarkysis ilgiau. Tai lemia ta pati priežastis: dėl didesnio ploto grindys išspinduliuoja didesnį kiekį šilumos per trumpesnį laiką.

    Estetika ir vietos taupymas

    Grindinis šildymas išpopuliarėjo kaip itin estetiškas šildymo būdas, leidžiantis taupyti vietą. Tačiau iš tikrųjų toks šildymas užima ne tiek ir mažai vietos – juk vamzdeliai arba elektros laidai ir šildymui skirtas grindų sluoksnis dengia visas grindis, todėl sumažėja lubų aukštis. Žinoma, reikia pripažinti, kad kai kuriais atvejais grindinis šildymas yra tikrai estetiškesnis sprendimas, pavyzdžiui, kai naudojami dideli, grindis siekiantys langai.

    Šiuolaikiniai radiatoriai pasižymi dailia ir modernia išvaizda, todėl jie taip pat populiarūs. Platus dydžių, formų ir net spalvų pasirinkimas leidžia juos lengvai derinti įvairaus stiliaus interjere. Radiatoriai dažniausiai yra montuojami po langais – tai tinkamiausia jų tvirtinimo vieta – todėl beveik neeikvoja vietos patalpoje. Kai kurie klasikiniai interjerai be radiatorių yra tiesiog neįsivaizduojami!

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija

    Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok