Prekių katalogas

Viengubi ar dvigubi radiatoriai?

 • Viengubi ar dvigubi radiatoriai?

  Radiatorių įvairovė suteikia laisvę rinktis, tačiau pirkėjams kyla daugybė klausimų. Vienas dažniausių yra viengubų ir dvigubų radiatorių skirtumai.
   

  Kuo skiriasi viengubi ir dvigubi radiatoriai?

  Dažnai manoma, kad dvigubi radiatoriai yra efektyvesni, tačiau iš tikrųjų toks įsitikinimas nelabai turi pagrindo. Pagrindinis radiatorių skirtumas yra jų konstrukcinės ypatybės: viengubi radiatoriai turi vieną sienelę, o dvigubi – dvi. Taip pat nereikia pamiršti, kad radiatoriai taip pat gali būti ir trigubi. Visgi rinkoje šiuo metu daugiausiai pirkėjų dėmesio sulaukia dviejų sienų radiatoriai, kurie pasižymi modernia išvaizda.

  Kokius radiatorius rinktis?

  Daugeliu atvejų galima montuoti tokius radiatorius, kokius pageidaujate, tačiau kartais prireiks papildomų pakeitimų. Pavyzdžiui, keičiant senus radiatorius senesnės statybos daugiabučiuose geriausia yra rinktis dvigubus apatinio pajungimo radiatorius – taip reikės atlikti mažiau pakeitimų. Patogu rinktis vadinamuosius renovacinius radiatorius (plačiau skaitykite straipsnyje „Kuo skiriasi renovacinis radiatorius nuo įprasto?“), kurių jungtys atitinka senuosius radiatorius, todėl pakeitimas yra greitas ir paprastas

  Visgi svarbiausią vaidmenį atlieka ne radiatoriaus tipas, o jo galingumas ir dydis – tai svarbiausi parametrai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Viengubas radiatorius turi mažesnį paviršiaus plotą, todėl ta patį šilumos kiekį išspinduliuos lėčiau. Kitaip tariant, dvigubi to paties galingumo radiatoriai bus storesni, tačiau mažesnio formato.

  Jei pastebėjote, kad senieji radiatoriai jau prarado estetinę išvaizdą, yra korozijos požymių, nedelskite – atėjo metas juos pakeisti naujais (plačiau skaitykite straipsnyje „Kada laikas keisti radiatorius?“).

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok