Prekių katalogas

Kaip reguliuoti radiatorius?

 • Kaip reguliuoti radiatorius?

  Naujesnės statybos ir daugelyje seniau pastatytų namų radiatoriai yra naudojami su termostatu, kurio pagalba galima reguliuoti radiatoriaus temperatūrą. Daugeliui kyla klausimas, kaip tai daryti tinkamai, kaip nustatyti reikalingą temperatūrą?

  Kaip nustatyti radiatoriaus temperatūrą?

  Rinkoje siūlomi įvairių gamintojų termostatai, kurie skiriasi savo dizainu. Vis dėlto daugelis jų leidžia reguliuoti radiatoriaus temperatūrą pasukimu. Ant termostato pamatysite sužymėtas padalas, pagal jas reikėtų orientuotis, kiek šildyti radiatorių. Patogu, jei ant radiatoriaus yra pritvirtintas termometras – taip galima lengviau įvertinti, kiek laipsnių atitinka kiekviena padala.

  Taip pat galima rinktis iš išmanius programuojamus termostatus. Jie leidžia valdyti radiatorius naudojant valdymo bloką arba programėlę telefone. Tai labai patogu ir leidžia nemažai sutaupyti, nes radiatoriai gali būti suprogramuoti daugiau namus šildyti tuo metu, kai jų gyventojai yra namuose ir mažiau veikti darbo dienos metu arba naktį. Taip galima gerokai sumažinti šildymo išlaidas.

  Visgi reguliuojant radiatorius reikėtų nepamiršti kelių esminių taisyklių:

  -          Patikrinkite, ar visas radiatorius šyla tolygiai – gali būti, kad reikia nuorinti sistemą;

  -          Namuose palaikykite ne žemesnę kaip 19 °C temperatūrą – toks yra higienos normos reikalavimas;

  -          Pašalinkite iš radiatoriaus dulkes, kitaip jos kartu su karštu oru cirkuliuos patalpoje.

  Ar visi gali reguliuoti šilumą?

  Norint reguliuoti šilumą, reikia naudoti radiatorius su termostatu. Senieji radiatoriai daugiabučiuose neturi tokios galimybės, todėl gyventojai negali reguliuoti patalpų temperatūros. Tačiau tokių radiatorių lieka vis mažiau, nes jie yra keičiami naujais, moderniais renovaciniais radiatoriais, kurie užtikrina galimybę patogiai ir lengvai keisti šildomų patalpų temperatūrą.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok