Prekių katalogas

Kaip jungiami radiatoriai?

 • Kaip jungiami radiatoriai?

  Radiatoriai vis dar išlieka vienu populiariausių sprendimų šildyti namus. Jų alternatyva yra grindinis šildymas (plačiau skaitykite straipsnyje „Radiatoriai ar grindinis šildymas?“), tačiau jo daugelis atsisako dėl sudėtingesnio įrengimo ir didesnių investicijų. Apžvelkime, kaip radiatoriai yra jungiami ir ką svarbu žinoti, kad šis darbas būtų atliktas kokybiškai.

  Radiatorių pajungimo etapai

  Visų pirma, reikia įvertinti, kokio dydžio ir kiek radiatorių reikės. Nuspręsti padės profesionalai, kurie apskaičiuos, kiek šilumos reikia patalpai pagal jos tūrį. Pasirinkus radiatorius, pirmiausiai yra atliekami visi paruošimieji darbai, išvedžiojami reikalingi vamzdžiai, paruošiama vieta radiatoriui – atliekama apdaila, montuojamas ekranas (jei naudojamas). Galiausiai yra montuojami radiatoriai, jie prijungiami prie sistemos.

  Labai svarbus etapas yra radiatorius nuorinti (plačiau skaitykite straipsnyje „Priežastys, kodėl nešyla radiatoriai“) – priešingu atveju jie tinkamai nešils. Nuorinimas atliekamas greitai ir paprastai, tačiau tai būtina užduotis, kurią reikia atlikti dar prieš testuojant radiatoriaus veikimą.

  Kodėl verta patikėti radiatorių pajungimą profesionalams?

  Nors radiatorius sumontuoti nėra sudėtinga, geriausia šią užduotį patikėti profesionalams. Jie užtikrins auštą darbų kokybę, tad šildymo sistema namuose veiks be priekaištų. Montuojant radiatorius savarankiškai kyla įvairių nesklandumų: pavyzdžiui, vietomis sukeičiami vandens padavimo ir nutekėjimo vamzdeliai, radiatoriaus montavimo jungtys yra nesandarios ir pan.

  Būtina žinoti, kad visos montavimo klaidos yra labai svarbios ir gali turėti neigiamos įtakos šildymo sistemos eksploatacijai ateityje. Dažniausiai radiatoriai „išduoda“ tada, kai jų labiausiai reikia – žiemos sezono metu. Išvengti problemų ir džiaugtis efektyviai veikiančia šildymo sistema padės patyrę ir profesionalūs meistrai. Radiatorių jungimas – ne vieta taupyti.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok