Prekių katalogas

Kodėl radiatoriai statomi po langais?

 • Kodėl radiatoriai statomi po langais?

  Tikriausiai pastebėjote, kad absoliuti dauguma radiatorių yra montuojami po langais. Manote taip paprasčiausiai patogiau arba gražiau? Galbūt, bet tai ne vienintelė priežastis: radiatorių montavimas po langu turi ir daugybę praktinių priežasčių.
   

  Langas – šilumos nuostolių šaltinis

  Nesvarbu, kad ir kokį langą pasirinksite, jis vis tiek sukels tam tikrus šilumos nuostolius. Tai gali būti modernus langas su puikiomis izoliacinėmis savybėmis pasižyminčiu stiklo paketu, tačiau jis vis tiek praleis dalį šilumos. Siekiant sumažinti temperatūrinius svyravimus radiatoriai yra statomi po langu. Šilto oro srautas kyla į viršų, todėl susimaišo su šaltu oru, kuris patenka į patalą dėl lango nesandarumo ir tolygiai pasiskirsto.

  Be to, kai radiatorius montuojamas po langu, jis apsaugo langus nuo rasojimo, tad tai naudinga žinoti. Jei po langu yra radiatorius ir pastebite, kad langas rasoja, vadinasi jūsų radiatorius nešyla (daugiau apie tai skaitykite straipnsnyje „3 priežastys, kodėl nešyla radiatoriai“).

  Kartais manoma, kad radiatorių oro srautui kenkia palangės, bet iš tiesų yra priešingai. Palangės dalinai blokuoja į viršų kylantį šilto oro srautą, todėl jis tarsi „lūžta“ ir yra nukreipiamas patalpos centro lauk. Taigi dėl palangės galite nesijaudinti – ji taip pat atlieka svarbią funkciją šildymo procese, o ant jos laikomi daiktai, pavyzdžiui, gėlės, interjero detalės, nuotraukų rėmeliai, visai neturi įtakos šildymo procesui.

  Ar radiatorius būtinas po kiekvienu langu?

  Radiatorių dydis ir skaičius yra apskaičiuojamas pagal patalpos tūrį. Galima rinktis keletą sprendimų: pavyzdžiui, montuoti vieną didelį radiatorių arba kelis mažus. Abiem šiais atvejais radiatoriai turi gebėti spinduliuoti pakankamai šilumos, kuri reikalinga kambariui apšildyti.

  Kartais patogiau montuoti du ar kelis mažesnius radiatorius – jie tolygiau skleis šilumą, prie lango nebus juntama vėsesnė temperatūra. Tačiau jei po langu esančią erdvę ketinate užstatyti didesniais baldais, ten montuoti radiatoriaus neverta – tokiu atveju geresnis pasirinkimas bus vienas didesnis radiatorius.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok