Prekių katalogas

Kada jau laikas keisti radiatorius?

 • Kada jau laikas keisti radiatorius?

  Radiatoriai – labai ilgaamžis šildymo sistemos elementas, skaičiuojama, kad jie vidutiniškai tarnauja iki 20 metų. Jei jūsų radiatoriai jau skaičiuoja antrąją dešimtį, reikėtų pagalvoti apie jų keitimą, nes tokie įrenginiai yra laikomi padidintos rizikos, o jų gedimas gali pridaryti nemažai žalos.

  Dėl kokių priežasčių dažniausiai keičiami radiatoriai?

  Vis dėlto radiatorius gyventojai dažnai nusprendžia keisti daug dažniau nei kas dvidešimtmetį. Viena dažniausių priežasčių yra estetinė radiatorių išvaizda. Bėgant laikui radiatoriai gali pradėti rūdyti, kartais netyčia juos galima net įlenkti, gali atšokti dažai. Dėl šių priežasčių darant būsto remontą naujais keičiami ir radiatoriai.

  Kita dažna keitimo priežastis – netinkamas radiatorių veikimas. Jei radiatorius nešyla arba šyla netinkamai, reikėtų pirmiausiai patikrinti, ar sistemoje nėra oro. Daugeliu atvejų problema išsisprendžia, tačiau senesniuose radiatoriuose gali prisikaupti apnašų, kurios neleidžia tolygiai pasiskirstyti šilumai ir vienintelė išeitis yra radiatoriaus keitimas nauju.

  Ką reikia žinoti apie radiatorių keitimą?

  Radiatoriai butuose yra priskiriami bendrojo naudojimo namo inžinerinei įrangai. Dėl šios priežasties gyventojams jų keisti savavališkai negalima – reikia gauti leidimą šildymo sistemos remonto ar atnaujinimo darbams, su šilumos tinklų atstovu ir namo administratoriumi suderinti, kokie radiatoriai bus montuojami, paruošti projektą, kuriame būtų pateikta atliktų darbų atitiktis.

  Radiatorių daugiabučiuose negalima keisti šildymo sezono metu, rekomenduojama šildymo sistemos remontą atlikti iki rugsėjo mėnesio. Toks ribojimas numatytas siekiant apsaugoti kitų daugiabučio gyventojų gerovę – ne laiku atliktas radiatorių keitimas gali pridaryti daug žalos.

  Ir, žinoma, taip pat reikės nuspręsti, kokie radiatoriai geriausiai tinka jūsų būstui: viengubi ar dvigubi (plačiau skaitykite straipsnyje „Viengubi ar dvigubi radiatoriai?“), plienininiai, ketiniai ar aliuminiai ir kt.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok