Prekių katalogas

Kaip nuorinti radiatorius?

 • Kaip nuorinti radiatorius?

  Jūsų namuose yra radiatorių? Tuomet turite žinoti, kad viena dažniausių priežasčių, kodėl jie nešyla, yra sistemoje atsiradęs oras. Kad radiatorių neveikimo priežastis yra oras išduoda tokie ženklai, kaip įvairūs garsai, kliuksėjimas, sklindantis iš radiatoriaus vidaus; netolygi paties radiatoriaus temperatūra; šilumos trūkumas patalpoje.
  Orą iš sistemos reikia pašalinti, procesas vadinamas radiatorių nuorinimu. Skaitykite ir sužinokite, kaip reikia nuorinti šildymo sistemą su radiatoriais.

  Kaip nuorinti radiatorius bute?

  Nuorinti radiatorius yra gana paprasta. Jei pastebėjote aukščiau minėtus požymius, kurie rodo, kad radiatorius gali nešilti dėl oro sistemoje, pasiruoškite nuorinti radiatorius. Šildymas turi būti įjungtas, kad sistema veiktų, o radiatorius sušilus – sistema išjungiama. Visi radiatoriai šone turi nuorinimui skirtą vožtuvą, jam atsukti gali prireikti rakto ar atsuktuvo.

  Pasiruoškite nedidelę talpą vandeniui ir dalinai atsukite minėtą vožtuvą. Pirmasis iš sistemos pasišalins oras, galite girdėti švilpimą, šniokštimą, o kai pradės tyliai lašėti vanduo, vožtuvą užsukite – nuorinimas baigtas

  Svarbu žinoti, kad sistema turėtų būti nuorinama aukščiausiame taške – būtent ten atkeliauja visas oras, nes jis yra lengviausias. Daugiabučiuose nuorinti radiatorius turi viršutinio aukšto kaimynai, o kelių aukštų privačiame name reikėtų procedūrą atlikti su radiatoriais viršutiniame aukšte.

  Kaip nuorinti senus radiatorius?

  Visi radiatoriai yra nuorinami atliekant aukščiau aprašytą procedūrą. Ir tai visai nepriklauso nuo jų gamintojo, dydžio ar formos (plačiau skaitykite straipsnyje „Kaip apskaičiuoti radiatoriaus galingumą?“). Tiek seni, tiek nauji radiatoriai turi vožtuvus nuorinimui, o juos atsukus galima iš sistemos išleisti ten susikaupusį orą. Beje, nuorinti reikia ne tik radiatorius, bet ir grindinio šildymo sistemą (plačiau skaitykite straipsnyje „Radiatoriai ar grindinis šildymas?“).

  Kada reikia nuorinti radiatorius?

  Radiatorius reikėtų nuorinti prieš šildymo sezoną – tai užtikrins, kad jie veiks sklandžiai bei efektyviai ir neleis sušalti. Jei šildymo sistema buvo remontuojama, keičiami kokie nors elementai, taip pat reikėtų atlikti nuorinimo procedūrą. Radiatorių sistema turėtų būti sandari, kad į ją nepatektų oras, kuris neleidžia pasiskirstyti šilumai, tad nuorinimas yra reikalingas kiekvieną kartą, kai sistemos sandarumas yra pažeidžiamas.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok