Prekių katalogas

3 priežastys, kodėl nešyla radiatoriai

  • 3 priežastys, kodėl nešyla radiatoriai

    Žiemos laikotarpiu svarbu užtikrinti, kad šildymo sistema veiktų tinkamai. Vis dėlto ne visi butų ir namų šeimininkai laiku pasirūpina sistema ir atlieka patikros darbus, o šildymo sezonui prasidėjus susizgrimba, kad nešyla radiatoriai. Aptarkime 3 dažniausias priežastis, dėl kurių nešyla radiatoriai. 

    Radiatorius nešyla, kai sistemoje yra oro. Tokiu atveju reikėtų atlikti nuorinimą – tai gana paprasta procedūra, kuria reikėtų pasirūpinti prieš kiekvieną šildymo sezoną. Viršutiniame aukšte reikia atsukti radiatorių iš jo išleisti dalį vandens, kol jis bėgs tolygiai, be šnypštimo ir burbuliukų. Tokiu būdu su vandeniu iš sistemos pasišalins ir oras.

    Šiuolaikiniuose daugiabučiuose naudojamos modernios šildymo sistemos, kurios lauko temperatūrai pasiekus 12 laipsnių automatiškai išsijungia. Tokios temperatūros galime sulaukti ir žiemą, tad jei lauke yra trumpas atšilimas nereikėtų stebėtis, kad radiatoriai nešyla.

    Dar viena, tiesa, kiek retesnė priežastis yra netinkamas radiatoriaus montavimas (plačiau skaitykite straipsnyje „Kaip jungiami radiatoriai?“). Dažniausiai problema iškyla tada, kai montavimo darbai atliekami savarankiškai arba pasikliaunama nekvalifikuotu meistru, kuris radiatoriaus veikimo po montavimo nepatikrina.

    Kas gali turėti įtakos radiatoriaus įšilimui?

    Jei pastebite, kad radiatoriai šyla, tačiau ne taip gerai, kaip anksčiau, reikėtų susirūpinti savo šildymo sistema. Kad namuose šilumos nėra pakankamai išduota rasojantys langai – dažniausiai radiatoriai montuojami po langais (plačiau skaitykite straipsnyje „Kodėl radiatoriai montuojami po langu“). Įtakos radiatorių temperatūrai gali turėti sistemoje esančio vandens kokybė, purvas, tarša.

    Be to, radiatoriai taip pat susidėvi ir juos reikia pakeisti naujais. Iš išorės radiatorius gali atrodyti dar visai neblogai, tačiau nepamirškite, kad svarbiausi procesai vyksta jo viduje, kur nuolatos susiduriama su vandens poveikiu. Viduje prasidėjusi korozija gali būti priežastis, kodėl radiatorius nebešyla taip, kaip anksčiau.

    Kodėl nešyla radiatoriaus apačia?

    Netolygų šilumos pasiskirstymą radiatoriaus plote gali lemti kelios priežastys. Moderniuose šiuolaikiniuose radiatoriuose ne visada vanduo spėja greitai ištekėti, todėl tam tikru laikotarpiu radiatoriaus viduje gali būti tam tikras kiekis šilto ir šalto vandens. Jei temperatūrų skirtumas nedidelis, dėl sistemos jaudintis nereikėtų – ji veikia tinkamai.

    Kita gana dažna priežastis yra netinkamas montavimas. Tokiu atveju radiatoriaus viršus būna karštas, o apačia visiškai šalta – tai išduoda, kad radiatorių montavęs meistras supainiojo vandens nutekėjimo ir atitekėjimo pajungimą. Taip dažniausiai nutinka, kai radiatoriai montuojami savarankiškai arba atiduodami į nepatyrusių, nepatikimų meistrų rankas. Profesionalūs ir kokybiškai darbus atliekantys montuotojai niekada nepadarys tokios elementarios klaidos.

    Priežastimi taip pat gali būti ir mažas vandens cirkuliacijos greitis. Tai rodo, kad sistemoje stinga slėgio, todėl reikėtų patikrinti šildymo įrangą, sujungimus, apžiūrėti visus sistemos elementus.

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija

    Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok