Prekių katalogas

Dažniausiai pasitaikantys šilumos siurblių gedimai ir kaip jų išvengti?

 • Dažniausiai pasitaikantys šilumos siurblių gedimai ir kaip jų išvengti?

  Šilumos siurbliai sparčiai išpopuliarėjo, užsitikrino aukštas pozicijas šildymo sistemų kontekste ir buria vis didesnį naudotojų ratą. Ir nors šis šildymosi būdas tikrai efektyvus, nereikalauja didelių išlaidų eksploatacijos metu bei itin patogiai valdomas, visgi kartais naudotojai susiduria su problemomis. Natūralu, juk bet koks daiktas gali sugesti. Tačiau labai svarbu identifikuoti gedimo priežastis, kad jos būtų sėkmingai pašalintos. Taigi dėl ko dažniausiai genda šilumos siurbliai ir ar galima tų nesklandumų išvengti?

  Pagrindinės šilumos siurblių gedimų priežastys


  Gaila, bet nemažai šilumos siurblių gedimų kyla dėl dviejų priežasčių:

  • netinkamo montavimo;
  • netinkamos priežiūros.

  Vienas dažnesnių gedimų – kompresoriaus. Šią problemą dažnu atveju sąlygoja perkaitimas dėl nepakankamo sistemoje esančio šaltnešio kiekio. O pastarasis atsakingas už kompresoriaus aušinimą. Kompresorius sugesti gali ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui: dėl darbo maksimaliu režimu. To gali užtekti, kad kompresorius būtų pažeistas gana sparčiai. Kompresoriaus gedimą dėl darbo maksimaliu režimu gali sąlygoti per silpno šilumos siurblio pasirinkimas Jūsų patalpoms.
  Net patys geriausi šilumos siurbliai gali nepateisinti lūkesčių, jei bus sumontuoti netinkamai. Netinkamas montavimas, prastų medžiagų naudojimas irgi neretai lemia sistemos gedimus. Vieni nori pataupyti ir naudoja nekokybiškas medžiagas, kiti montavimo imasi patys ir t.t. Visgi tai yra gedimų priežastys, kurių išvengti galima bene lengviausiai. Geriausia išeitis – montavimui samdyti patikimus specialistus, kurie ne tik profesionaliai atliks montavimo darbus, tačiau ir apmokys, kaip sistema tinkamai naudotis, ką reikia žinoti apie siurblio priežiūrą.
  Dar viena šilumos siurblių gedimų priežastis – įvairūs elektros tiekimo sutrikimai, pavyzdžiui, įtampos šuoliai.


  Daugelio gedimų galima išvengti

  Daugelio šilumos siurblių degimų galima išvengti užtikrinus profesionalų sistemos sumontavimą bei laikantis visų gamintojo ir / ar pardavėjo rekomendacijų dėl šilumos siurblio eksploatavimo.
  Kartą per metus tikslinga pasikviesti meistrus profilaktiniam sistemos patikrinimui. Jie išvalys vandens filtrus, esančius sistemoje, patikrins, koks vandens slėgis ir pan. Teisingai priežiūrai svarbus dėmesys ir išorėje sumontuotam išoriniam blokui – neleiskite jam kaupti nešvarumų. Atvykę priežiūros specialistai profesionaliai išvalys ir išorinį bloką, kuriame yra didesnė rizika kauptis medžių lapams, dulkėms ir kitiems nešvarumams iš lauko.
  Jei turite sumontuotą sistemą, kuria teka vanduo, profilaktiškai ją valykite nuo kalkių. Geras sprendimas, jei vanduo kietas, kalkėtas, – vandens minkštinimo filtrų montavimas.


  Iš ko galima spręsti apie šilumos siurblio gedimą?

  Tokios šildymo sistemos gedimus labai dažnai išduoda pašaliniai garsai, o kitas dažnas signalas – sumenkęs siurblio našumas, kurį galima įtarti, jei sistemoje ilgiau šyla vanduo, nei įprastai, arba patalpų šildymo efektyvumas sumažėjo.
   

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok