Prekių katalogas

Skirtingų šilumos siurblių elektros sąnaudos

 • Skirtingų šilumos siurblių elektros sąnaudos

  Besirenkantys šilumos siurblį namams vertina nemažai kriterijų, iš kurių vienas svarbiausių yra elektros sąnaudos, reikalingos šilumai gaminti. Kaip jos skiriasi, priklausomai nuo šilumos siurblio tipo? Tiesa, tiksliai pateikti tokią informaciją gana keblu, kadangi konkretus elektros energijos suvartojimas priklauso nuo siurblio veikimo principo, nuo naudingumo koeficiento, o svarbiausia – ir nuo namo šiluminės izoliacijos, kuri skiriasi kiekvienu atveju.

  Oras-vanduo šilumos siurblio elektros sąnaudos

  Pastarosios priklausys nuo konkretaus siurblio modelio, ar teisingai parinktas jo galingumas pagal namo plotą, ar reikalingas ir karšto vandens ruošimas, kokiai energinei klasei priskiriamas būstas ir pan.
  Labai preliminariai galima teigti, jog esant didesniam šalčiui lauke, pavyzdžiui, –22 laipsniams, valandinės elektros sąnaudos A++ klasės būstui galėtų būti apie 50 W / m2 (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Oras-vanduo šilumos siurblio elektros sąnaudos“).

  Oras-oras šilumos siurblio elektros sąnaudos

  Šiuo atveju tikslias elektros sąnaudas taip pat lems siurblio modelis, namo energinė klasė, šilumos poreikiai ir kiti kriterijai.
  Labai preliminariai galime pasakyti, jog elektros sąnaudos šildantis oras-oras sistema žiemą per mėnesį gali svyruoti nuo 0,15 iki 0,80 Eur už vieną kvadratinį metrą, priklausomai nuo namo energinės klasės.

  Žemė-vanduo šilumos siurblio elektros sąnaudos

  Nors šildymosi geoterminiu būdu kaštus lemia labai daug aspektų, visgi šis sprendimas yra pats ekonomiškiausias, tad sąskaitos už elektrą labiausiai džiugins. Preliminari šildymo kaštų skaičiuoklė: šildomas plotas – A++ klasės 100 m2 būstas, kuriame gyvena 4 asmenų šeima. Energijos poreikis šildymui ir karštam vandeniui paruošti bus apie 6 500 kW. Atsižvelgiant į geoterminio siurblio naudingumo koeficientą bei elektros energijos kainą, eksploatacijai kaštai per metus gali siekti 100–150 eurų.

  Siurblius oras-oras, oras-vanduo bei geoterminio šildymo galite rinktis mūsų pasiūloje. Turime platų asortimentą. Rinkdamiesi atsižvelkite į galimybes montuoti vieną ar kitą siurblį, reikalingą galingumą, namo šilumos izoliacines savybes, naudingumo koeficientą bei kitus parametrus. Įsitikinkite, ar turite reikiamą elektros galios įvadą.
   

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok