Prekių katalogas

Kokį ir kokio galingumo šilumos siurblį rinktis?

 • Kokį ir kokio galingumo šilumos siurblį rinktis?

  Nusprendus namams rinktis efektyvų, taupų ir aplinkai draugišką šildymo sprendimą paprastai pasirenkamas šilumos siurblys: oras-oras, oras-vanduo ar kito tipo. Tačiau pasirinkimo procesas gali būti kiek keblus, kadangi šilumos siurblių spektras rinkoje labai didelis. Taigi tikslinga išgryninti esminius kriterijus, savo poreikius ir galimybes. Vienas iš svarbiausių pasirinkimo aspektų, tiesiogiai susijęs su siurblio efektyvumu, yra jo galingumas. Kokios galios šilumos siurblys bus geriausias Jums?

  Kodėl svarbu rinktis tinkamos galio siurblį?

  Siurblio galingumas yra tiesiogiai susijęs su jo veikimu, tad svarbu pasirinkti būtent tokį, kuris tinka atsižvelgiant į patalpų plotą, kurį reikia apšildyti. Jei pasirinksite per mažos galios siurblį, tai jis veiks visu savo pajėgumu, kas tikrai neprisidės prie ilgesnės jo eksploatacijos (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Dažniausiai pasitaikantys šilumos siurblių gedimai ir kaip jų išvengti?“). Negana to, sąskaitos už elektrą bus nemažos, o namų jis, tikėtina, tinkamai neapšildys. Tačiau jei prioritetą teiksite per didelės galios siurbliui, tai irgi nebus racionalus sprendimas. Taigi atsižvelkite į tai, kokiam plotui siurblys skirtas arba pasikliaukite profesionalais, kurie tiksliai apskaičiuos, kokio galingumo siurblys Jums reikalingas.

   

  Kokios galios siurblys bus geriausias?

  Geriausias siurblys bus tas, kurio galingumas idealiai atitiks apšildomą plotą. Tačiau reikalingai siurblio galiai įtakos turi ne tik plotas, tačiau ir tai, kiek gera pastato šiluminė varža: naujos statybos, A klasės namų šiluminė varža bus tikrai gera ir tokiu atveju reikalingas šilumos kiekis siekia maždaug 40 W/m2. Senos statybos namams, sodyboms, kitiems statiniams su prastesne šilumine varža reikalingas šilumos kiekis siekia maždaug 60 W/m2. Tad jei būsto plotas yra apie 100 m2, tai gali reikėti 4–6 kW šilumos siurblio, priklausomai nuo šiluminės varžos. 150 m2 namui apšildyti reikės 6–9 kW šilumos siurblio. Jei namų plotas siekia 200 m2, rinkitės 8 kW siurblį, kai šiluminė varža gera, ir maždaug 12 kW siurblį, kai yra prasta šiluminė varža. Dar didesniam būstui, pavyzdžiui, 300 m2, atitinkamai reikės 12–18 kW šilumos siurblio.
  Verta paminėti ir šilumos naudingumo koeficientą (COP), kaip dar vieną labai svarbų veiksnį. Kuo jis aukštesnis – tuo siurblio veikimas efektyvesnis, o šildymas atsieina pigiau.
  Rinkitės siurblį mūsų pasiūloje. Prie kiekvienos prekės rasite išsamias charakteristikas, tarp kurių ir minėti reikšmingiausi parametrai.
   

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok