Prekių katalogas

Ištraukiamo oro šilumos siurblio veikimo principas

 • Ištraukiamo oro šilumos siurblio veikimo principas

  Ieškantiems efektyvaus, patrauklaus kainos požiūriu ir paprastai įrengiamo šildymo būdo aukštos energinio efektyvumo klasės namams vienas iš geriausių variantų – ištraukiamo oro šilumos siurbliai. Pastarieji žavi itin aukštu funkcionalumu, mat naudoja į lauką išleidžiamą orą, efektyviai šildo patalpas, jas vėdina ir, negana to, paruošia karštą vandenį.
  Skandinavijos šalyse šių siurblių populiarumas didelis, mūsų šalies vartotojai juos dar vertina atsargiai, tačiau sumontavę tokius siurblius džiaugiasi nedidelėmis šildymo sąnaudomis ir funkcijų spektru. Ištraukiamo oro šilumos siurblys bus geras pasirinkimas A, A+ bei A++ klasės namams.

  Kaip veikia ištraukiamo oro šilumos siurblys?

  Visi šilumos siurbliai veikia kiek panašiu principu (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Šilumos siurblių veikimo principas“), tačiau skiriasi jų energijos šaltinis, pavyzdžiui: oras-oras ima energiją iš oro (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Oras-oras šilumos siurblio veikimo principas“), geoterminiai siurbliai – iš gręžinių, žemės (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Geoterminio šilumos siurblio veikimo principas“), vanduo-vanduo – iš vandens, o štai ištraukiamo oro šilumos siurbliai panaudoja vėdinimo metu išmetamą iš patalpų orą.
  Šio šilumos siurblio veikimas grįstas užmoju orą panaudoti pakartotinai, t. y. išmetamo (vėdinimo metu) oro šilumą grąžinti ir ja pašildyti ne tik patalpas, tačiau ir vandenį. Iš patalpų šalinamame ore yra šilumos energijos. Žinoma, jos kiekis tikrai nepakankamas patalpoms tinkamai apšildyti, todėl kompresoriuje toji šilumos energija konvertuojama į kur kas didesnį šilumos energijos kiekį – tokį, kurio pakaktų ir patalpų orui, ir vandeniui šildyti.
  Tarp atsinaujinančių energijos šaltinių ištraukiamo oro šilumos siurbliai užima aukštas pozicijas, o ateityje jos turėtų tik stiprėti, mat didelis šio sprendimo privalumas – šie siurbliai visiškai nenaudoja jokio iškastinio kuro.
  Tiesa, verta paminėti, jog šiame kontekste naudojamas pastato vėdinimo metu išmetamas oras. Anksčiau pastatų vėdinimas nebuvo privalomas – net B klasės pastatams jis nebuvo būtinas. A klasės pastatams vėdinimas jau yra būtinas, tad variantas panaudoti vėdinimo metu išmetamo oro šilumos energiją itin praktiškas.
  Elektros energija šio siurblio veikimui reikalinga minimali – tik kompresoriui, ventiliatoriams.

  Kas svarbu renkantis ištraukiamo oro šilumos siurblį?

  Aprašytas ištraukiamo oro šilumos siurblio veikimo principas atskleidžia, jog norint montuoti būtent tokio tipo siurblį reikia pasirūpinti gera patalpų izoliacija bei vėdinimo sistema.
  Atsižvelgdami į patalpų plotą pasirinkite tinkamą siurblio galingumą. Taip pat prioritetą teikite patogesniam valdymui, kuo tylesniam veikimui. Rinkitės tik patikimų ir šilumos siurblių rinkoje aukštas pozicijas bei pasitikėjimą užsitarnavusių gamintojų šilumos siurblius.
   

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok