Prekių katalogas

Šilumos siurblio triukšmas: kada vertėtų sunerimti?

 • Šilumos siurblio triukšmas: kada vertėtų sunerimti?

  Šilumos siurblių populiarumas auga it ant mielių. Tačiau ar galėtų tai stebinti, atsižvelgiant į jų privalumų spektrą: funkcionalūs, efektyvūs, itin patogūs naudoti ir garantuojantys patrauklias sąskaitas už šildymą. Ir nors jų ilgaamžiškumas pavydėtinas, o kokybė aukšta, kai kurie aspektai gali lemti gedimus. Labai dažnai tai susiję su netinkamu montavimu, neteisinga šilumos siurblio priežiūra, elektros tiekimo sutrikimais. Apie šilumos siurblio gedimus gali įspėti nemažai veiksnių, tačiau gana dažnas – neįprastas triukšmas. Tad kaip žinoti, koks triukšmas yra normalus, o kuris turėtų paskatinti į pagalbą kviestis meistrus?
   

  Įprastas šilumos siurblio keliamas triukšmas: koks jis?

  Montuojant šilumos siurblį, pavyzdžiui, oras-oras ar oras-vanduo, reikia nusiteikti, kad visiškai tyliai jis nedirbs. Na, išimtis būtų geoterminis šildymas arba ištraukiamo oro šilumos siurblys. Triukšmingumą lemia siurblio tipas, jo galingumas, ventiliatoriaus dydis bei kiti aspektai.
  Koks yra konkretaus siurblio triukšmingumas, nurodoma jo charakteristikoje, tad į šį aspektą verta atkreipti dėmesį. Būnant prie paties įrenginio jo keliamas triukšmas neturėtų viršyti 60 dB.


  Kada šilumos siurblio keliamas triukšmas įspėja apie gedimą?

  Jei šilumos siurblys staiga pradėjo skleisti kitokius nei įprasta garsus arba jo triukšmingumas yra didesnis nei deklaruojamas maksimalus dokumentuose, tuomet yra pagrindo įtarti, jog turite problemą.
  Pašaliniai garsai, padidėjęs triukšmingumas gali signalizuoti apie kompresoriaus problemas, netinkamą įrengimą, išorinio bloko „užsinešimą“ šiukšlėmis iš lauko, pavyzdžiui, lapais ir pan.


  Ko nepamiršti įvertinti renkantis šilumos siurblį?

  Rinkdamiesi naują šilumos siurblį įvertinkite plotą, kurį reikia apšildyti: koks jo dydis, išplanavimas bei kiti ypatumai. Tai leis išsirinkti reikalingą siurblio galingumą. Šiame kontekste įvertinkite ir turimą elektros įvadą. Žinoma, atkreipkite dėmesį ir į valdymą, efektyvaus veikimo temperatūrą, gabaritus ir pan. Tačiau nepamirškite ir triukšmingumo kriterijaus, kad sumontuotas ir garsiau veikiantis siurblys netaptų nemalonia staigmena.
  Pirkti Namams24.lt labai patogu, kadangi prie prekių pateiktos išsamios siurblių charakteristikos.
   

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok