Prekių katalogas

Oras-oras šilumos siurblio veikimo principas

Oras-oras šilumos siurblio veikimo principas

Besidomintys, kokį šilumos siurblį rinktis, svarsto privalumus bei trūkumus, savo galimybes montuoti vieną ar kitą variantą, taip pat ir siurblių veikimo ypatumus, mat tai – vienas iš kertinių kriterijų (išsamiau šia tema skaitykite straipsnyje „Šilumos siurblių veikimo principas“). Tad kuo grįstas vieno iš populiariausių pasirinkimų – oras-oras šilumos siurblio veikimas?

Kas sudaro oras-oras šildymo sistemą?

Siekiant geriau perprasti šio tipo šilumos siurblio veikimo principą, svarbu žinoti, kokie elementai sudaro sistemą. O pastaroji turi lauke montuojamą įrenginį, patalpų viduje montuojamą įrenginį arba kelis (priklauso nuo to, koks patalpų išplanavimas ir kokio dydžio patalpas reikės apšildyti) bei kompresorius, kurį pelnytai galima vadinti esmine šilumos siurblio dalimi.
Puiku tai, jog ši sistema tiks bet kuriose patalpose: gyvenamosiose, sodyboje, sodo namelyje ar kitur.


Kaip veikia oras-oras šilumos siurblys?

Pavadinimas išduoda, jog šis siurblys šilumą ima iš oro ir perduoda ją orui, šiuo atveju – išskiria į patalpas. Veikimas vyksta tarsi grandine, kur vienas veiksmas lemia kitą, grįžta į pradinę padėtį ir vėl viskas pradedama iš naujo. Taigi per garintuvą tekantis freonas iš pradžių yra vėsesnis nei aplinkos temperatūra, tačiau iš oro paimta šiluma jį šildo, kol galiausiai pastarasis virsta garais. Siurblio kompresoriuje tie garai spaudžiami ir šitaip didinamas slėgis, kas lemia garų temperatūros didėjimą, tad šilumokaitį pasiekia jau karštos dujos. Čia pagaminta šiluma per vidaus blokus ir veikiant ventiliatoriams skleidžiama į patalpas. Šilumą perdavus patalpoms kondensatoriuje esančios dujos vėl virsta skysčiu.
Šie šilumos siurbliai idealiai tiks kaip papildomas šilumos šaltinis namuose, jei, pavyzdžiui, jau yra kūrenama židiniu, krosnele ar kita alternatyva, kurios nenorite atsisakyti. Taip pat oras-oras sistema bus geras sprendimas, jei nėra sumontuotų radiatorių ar grindinio šildymo. O jei radiatoriai arba grindinis šildymas yra, verta pasvarstyti ir apie kitas alternatyvas, pavyzdžiui: sistemą oras-vanduo (išsamiau šia tema skaitykite straipsnyje „Oras-vanduo šilumos siurblio veikimo principas“) ar geoterminį šildymą (išsamiau šia tema skaitykite straipsnyje „Geoterminio šilumos siurblio veikimo principas“).


Kas svarbu, renkantis šilumos siurblį oras-oras?

Renkantis oras-oras šilumos siurblį svarbiausia atsižvelgti į plotą, kurį reikės apšildyti, taip pat į savo poreikius. Pagal plotą nustatoma, kokio galingumo siurblys reikalingas. Patalpų išplanavimas taip pat reikšmingas – pagal jį parenkamas optimalus vidinių blokų skaičius.
Patikimi gamintojai, patrauklus kainos ir kokybės santykis bei patogus pirkimo procesas mūsų el. parduotuvėje leis lengvai įsigyti tinkamiausią įrenginį.
 

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija

    Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok