Prekių katalogas

Geoterminio šilumos siurblio veikimo principas

Geoterminio šilumos siurblio veikimo principas

Šildymo sprendimus namams renkamės itin skrupulingai, įvertindami ir galimybes, ir poreikius, ir, žinoma, finansinį aspektą. Jei kaina nėra kertinis pasirinkimo kriterijus, tuomet vienas iš geriausių variantų bus geoterminis šildymas, demonstruojantis puikų efektyvumą, mažas sąnaudas ir itin aukštą funkcionalumą. Tai patraukli alternatyva kitų tipų siurbliams, pavyzdžiui, populiariems oras-oras ar oras-vanduo. O kuo grįstas geoterminio šilumos siurblio veikimas?
 

Kaip veikia geoterminis šilumos siurblys?

Geoterminio šildymo atveju energija imama iš žemės, o tai reiškia, jog ji nieko nekainuos. Tačiau jai įsisavinti reikalingas įrenginys – šilumos siurblys, kurio veikimui reikia elektros energijos. Tačiau jos sąnaudos bus nedidelės, o šildymas garantuos maksimalų komfortą, kas tikrai masina ir yra didelis pranašumas prieš kitus šildymo variantus.
Kaip minėjome, geoterminio šildymo atveju šiluma imama iš žemės. Tai yra kertinis skirtumas nuo populiaraus oras-oras šilumos siurblio (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Oras-oras šilumos siurblio veikimo principas“) ar ištraukiamo oro šilumos siurblio (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Ištraukiamo oro šilumos siurblio veikimo principas“), kurie energiją ima iš oro.
Geoterminis šildymas grįstas energijos perkėlimu iš žemės į patalpas, naudojant minimalų kiekį elektros energijos. Tačiau tam, kad energija iš vienos terpės būtų perduota į kitą (o perdavimas visuomet vyksta iš šiltos į šaltą) reikia ir temperatūrų skirtumo. Šilumos siurblyje yra freono, pastarajam garuojant sugeriama daug šiluminės energijos. Tada freonas kompresoriuje yra spaudžiamas, dėl to kyla jo temperatūra. Šioje aukštoje temperatūroje pats freonas kondensuojasi, keičia savo formą ir praranda daug šiluminės energijos, o didelį energijos, sugertos iš žemės, kiekį perduoda į šildymo sistemą patalpose ir taip pat į karšto vandens sistemą.
Nusprendus montuoti geoterminio šildymo sistemą svarbu žinoti, kad jai reikalingi radiatoriai arba grindinis šildymas.


Kas svarbu renkantis geoterminį šilumos siurblį?

Kertinis aspektas, kurį reikia vertinti renkantis šį šildymo tipą, yra tai, kiek namams reikia šilumos bei koks yra karšto vandens poreikis. Patalpoms apšildyti reikalingos šilumos poreikis apskaičiuojamas atsižvelgiant į patalpų plotą.
Besirenkančius įsigyti geoterminį šilumos siurblį raginame pasižvalgyti po Namams24.lt asortimentą. Plati įvairovė leis kiekvienam atrasti tinkamiausią variantą.
Jei paaiškėtų, jog geoterminio šildymo Jūsų sklype montuoti nėra galimybės, verta pasidomėti kitų tipų siurblių veikimo principais ir atrasti alternatyvą (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Šilumos siurblių veikimo principas“).