Prekių katalogas

Oras-vanduo šilumos siurblio veikimo principas

 • Oras-vanduo šilumos siurblio veikimo principas

  Tarp visų šilumos siurblių oras-vanduo principu veikiantys yra vieni iš populiariausių. Kas tai lemia? Pirmiausia, aukštas funkcionalumas – jie šildo ne tik patalpas, bet ir ruošia karštą vandenį, taip pat prie simpatijų prisideda jų efektyvumas, nedidelės elektros sąnaudos bei nesudėtingas montavimas. Ir nors visi šilumos siurbliai yra geras pasirinkimas efektyviam šildymui, juos kai kas skiria. Tai – jų veikimo principas (išsamiau šia tema skaitykite straipsnyje „Šilumos siurblių veikimo principas“). Tad kuo grįstas šilumos siurblio oras-vanduo veikimas?

  Kaip veikia oras-vanduo šilumos siurblys?

  Nors elementų šis šilumos siurblys turi nemažai, jo veikimo principas gana paprastas. Kompresoriuje dujos suslegiamos, kas sąlygoja jų įkaitimą. Nukeliavusios į šilumokaitį jos savo šilumą perduoda vandens sistemai. Tiesa, jei tokios neturite, tada sprendimas Jums – šilumos siurblys oras-oras (išsamiau šia tema skaitykite straipsnyje „Oras-oras šilumos siurblio veikimo principas“). Savo šilumą atidavusios dujos vėsta, tačiau slėgis vis dar išlieka aukštas, tad toliau jos keliauja į išsiplėtimo vožtuvą. Čia dujų slėgis sumažinamas ir jos galiausiai virsta skysčiu. Būtent skysčio pavidalu freonas keliauja į lauke esantį garintuvą, veikiamas aplinkos temperatūros ir jos skleidžiamos energijos jis šyla, ima garuoti ir vėl virsta pradine savo būsena – dujomis. Toks grandininis procesas vyksta nuolat, kai įjungtas šildymo režimas.
  Jei šilumos siurblys turi veikti šaldymo režimu, aprašytas procesas vyksta atvirkštine tvarka.


  Kas sudaro šilumos siurblį oras-vanduo?

  Tam, kad būtų paprasčiau perprasti siurblio veikimo principą, svarbu paminėti, kokios dalys jį sudaro. Tai čia mes rastume kompresorių, šilumokaičius, ventiliatorius, freono dujas bei valdymo blokus. Taip pat kad šilumos siurblys galėtų atlikti savo funkcijas jam reikalingas ir laukas, iš kurio bus imamas oras, ir vandens sistema, kuriai šiluma bus tiekiama.
  Visi šilumos siurblio elementai sudaro du esminius blokus: montuojamą pastato išorėje ir montuojamą patalpų viduje.


  Kas svarbu, renkantis šilumos siurblį oras-vanduo?

  Platų šio tipo siurblių spektrą rasite mūsų el. parduotuvėje. Rinkdamiesi jau turite tiksliai žinoti, ar namai bus šildomi radiatoriais, ar įrengta grindinė šildymo sistema. Pastaruoju atveju geresnis variantas bus žematemperatūrinis siurblys, o esant sumontuotiems radiatoriams – atvirkščiai, aukštatemperatūrinis.
  Šilumos poreikis namuose priklauso nuo patalpų kvadratūros, tad svarstydami, kokio galingumo siurblys Jums reikalingas, žinokite, koks plotas turės būti apšildomas.
   

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok