Prekių katalogas

Geoterminis šildymas – kas tai?

Geoterminis šildymas – kas tai?

Apie geoterminio šildymo įrengimą savo namuose svajoja tikriausiai kiekvienas. Turbūt jau teko girdėti, jog šis šilumos išgavimo būdas yra itin veiksmingas ir taupus. Jį įsirengus nebereikia pergyventi dėl šilumos gavimo, nes turėsite savo nuosavą šilumą, kurios teikiamais patogumais galėsite naudotis kada tik panorėję. Jau vien dėl to pagalvoti apie geoterminį šildymą yra verta, o dar labiau verta paversti savo planus realybe.

Toliau skaitydami galėsite susipažinti su geoterminio šildymo privalumais ir apsispręsti dėl elektrinės savo namo sklype įrengimo su profesionalų pagalba.

Kaip išgaunama geoterminė šiluma?

Geoterminė energija dar kitaip yra vadinama žemės gelmių energija. Ji yra išgaunama specialiomis technologijomis imant šilumą tiesiai iš žemės gelmių, vėliau ją paskirstant ir panaudojant pagal poreikius – karštam vandeniui, patalpų apšiltinimui, elektros gamybai.

Geoterminei energijai išgauti kasami specialūs reikiamo gylio grunto gręžiniai, montuojami energiją išgaunantys mechanizmai (šilumos siurbliai, vertikalus arba horizontalus lauko kontūras ir kt.). Galimi labai įvairūs įrenginių pasirinkimai, kurie gali būti montuojami pagal jūsų lūkesčius ir poreikius.

Priešingai nei oras–oras šilumos siurbliai, geoterminiai gali būti montuojami tik su specialistų pagalba, todėl geriausia pasikliauti profesionalų patirtimi. (Daugiau informacijos svarstantiems dėl pasirinkimo tarp šių dviejų variantų rasite straipsnyje „Kas geriau: geoterminis šildymas ar oras-oras?“).

Geoterminio šildymo privalumai

Geoterminis šildymas sparčiai populiarėja visame pasaulyje kaip alternatyvus ir aplinkai draugiškas šilumos išgavimo būdas. Pravartu paminėti ir tai, jog geoterminio šildymo kainos sparčiai keičiasi, todėl norėdami sužinoti naujausius įkainius, žvilgtelėkite į straipsnį „Kiek kainuoja įsirengti geoterminį šildymą 2022 m?“ ir pasitarkite su specialistais.

Trumpai peržvelkime didžiausius geoterminio šildymo pliusus:

  • nuolatos atsinaujinantis energijos šaltinis;
  • išgavimas nepriklauso nuo aplinkos veiksnių ir yra vienodai efektyvus visą laiką;
  • taupus ir greitas būdas gauti šilumą bei elektrą;
  • užtikrinamas nepriklausomas šilumos šaltinis;
  • vienos iš greičiausiai atsiperkančių investicijų.

Geoterminis šildymas patrauklus tuo, kad, priešingai nei daugelis kitų elektros išgavimo būdų (saulės, vėjo energija), yra visą parą ir visais metų laikais tolygus, todėl nereikia sukti galvos dėl reikiamų gamtos sąlygų susiformavimo ir atsiperkamumo. Tai neabejotinai veiksminga investicija, kuri pradžioje nors ir pareikalauja nemažų išlaidų, ilgainiui jos atsiperka net su kaupu.

Geoterminį šildymą drąsiai galima vadinti vienu iš geriausių, koks tiks gali būti, tad metas pasitarti su specialistais ir priimti pagal individualius poreikius tinkamiausius įrengimo sprendimus.

Daugiau apie geoterminio šildymo įrenginius sužinosite – https://www.namams24.lt/silumos-siurbliai/geoterminiai