Prekių katalogas

Kokio gylio gręžinys reikalingas geoterminiam šildymui įsirengti?

 • Kokio gylio gręžinys reikalingas geoterminiam šildymui įsirengti?

  Geoterminis šildymas yra neabejotinai vienas patikimiausių ir efektyviausių, tačiau norintiems jį įsirengti tuo pačiu kyla ir nemažai klausimų. Kokius įrenginius rinktis, kokie turi būti gręžiniai ir kaip viską įrengti konkrečioje savo sklypo aplinkoje? Daugiau aiškumo įgysite ir viską nuspręsti galėsite pasikonsultavę su specialistais. Daug naudingos informacijos rasite ir šiame straipsnyje, tad nepraleiskite progos skaityti toliau ir susipažinti su pateikiama medžiaga.

  Gręžinių įrengimas

  Geoterminės elektrinės gręžinys pareikalauja, ko gero, daugiausiai išlaidų, o tuo pačiu ir laiko sąnaudų. Ir vis įsirengti geotermines jėgaines tikrai verta, nes visos investicijos atsiperka jau vien dėl ekonomiškų geoterminio šildymo elektros sanaudų. Gręžiniai paprastai yra kasami specialia technika. Jie gali būti horizontalūs arba vertikalūs. Priklausomai nuo gręžinio gylio ir pločio išgaunamas reikiamas kiekis šilumos.

  Vieno vertikalaus gręžinio gylis tradiciškai siekia apie 100–120 metrų. Kasant gręžinius daug kas priklauso nuo grunto tipo ir konkrečių aplinkybių. Paskaičiuokime paprastai. Vienas 100 metrų gylio gręžinys aprūpina statinį maždaug 5 kW šiluma. Norint 10 kW šilumos kasami du gręžiniai po 100 metrų.

  Kalbant apie horizontalius kontūrus, šis įrengimo būdas pigesnis nei vertikalių, tačiau užima daugiau paviršiaus ploto. Gali prireikti net iki 3 daugiau kvadratinių metrų nei šildomas plotas. 

  Investicija, kuri atsiperka

  Kad ir kokį gręžinio įrengimo būdą rinksitės, tai bet kokiu atveju bus tvari ir atsiperkanti investicija, kurią atlikti tikrai verta. Svarbiausia gerai žinoti savo šildymo poreikius, viską apsiskaičiuoti, pasitarti su ekspertais. Tuomet tikrai neapsiriksite ir išgausite optimalų kiekį energijos, kurią galėsite panaudoti pačioms įvairiausioms reikmėms, tame tarpe ir vandens šildymui, elektrai.

  Dar daugiau patogumo su nuosava žemės gelmių šiluma! Ne veltui geoterminė energija yra laikoma ateities energija – tai patikima ir ilgaamžė investicija, kuri po jūsų teiks naudą ir ateities kartoms.

  Daugiau informacijos apie geoterminių įrenginių sprendimus rasite – https://www.namams24.lt/silumos-siurbliai/geoterminiai

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok