Prekių katalogas

Kas geriau: geoterminis šildymas ar oras-oras?

 • Kas geriau: geoterminis šildymas ar oras-oras?

  Jei sprendimas apšildyti namus šilumos siurbliu būtų svarstomas prieš porą dešimtmečių, jis keltų ne tik nuostabą, tačiau ir, tikėtina, daug skeptiškų reakcijų. O štai šiandien šilumos siurbliai ir jų ekonomiškumas bei dovanojamas komfortas užima itin tvirtas pozicijas šilumos sistemų sektoriuje. Šįkart išsamiau pakalbėkime ir palyginkime dvi populiarias sistemas: oras-oras ir geoterminio šildymo. Ką ir kokiu atveju geriau rinktis?

  Kaina

  Kiekvienas pirkėjas turi nustatęs jam aktualių aspektų, nuo kurių priklauso pirkimo sprendimas. Neretai jame dominuoja ir įrangos bei montavimo kaina. Jei ir Jums aktualu išleisti mažesnę sumą šilumos sistemai, tuomet rinkitės oras-oras variantą. Šio tipo šilumos siurbliai yra vieni iš pigesnių rinkoje, o montavimas taip pat kainuoja kur kas mažiau, nei reikėtų mokėti už geoterminio šildymo įrengimą.


  Priklausomybė nuo lauko temperatūros

  Geoterminis šildymas demonstruoja didžiausią naudingumo koeficientą, kuriam įtakos neturi lauko temperatūra. O štai siurblys oras-oras, kuris energiją ima iš aplinkos, bus priklausomas nuo žemų temperatūrų už lango, tad bus privalumas, jei namuose yra papildomas šilumos šaltinis, pavyzdžiui, krosnelė.


  Įrengimas

  Oras-oras sistema nereikalaus jokio sudėtingo įrengimo: nereikia nieko kasti, gaišti daug laiko ir pan. O geoterminiam šildymui reikės gręžinių arba įrengti horizontalų kolektorių, kas itin išaugina ir įrengimo kainą, ir ilgina darbų laiką. Tiesa, ne visuose sklypuose yra sąlygos geoterminiam šildymui įrengti.


  Vėsinimo funkcija

  Jei aktualus ir efektyvus patalpų vėsinimas vasarą, oras-oras šiuo atveju bus geriausias sprendimas.


  Ekologija

  Jeigu prioritetiniu laikote tvarumo aspektą, tai svarbu paminėti, jog abu sprendimai bus draugiški aplinkai. Tačiau visgi ekologijos kontekste iš šilumos siurblių geoterminio šildymo sistema bus aukščiausioje pozicijoje.  Ekonomiškumas

  Nors visi šilumos siurbliai vertinami dėl nedidelių šildymo sąnaudų, visgi pigiausias bus geoterminis šildymas. Tad jeigu prioritetas yra ne kuo pigesnis įrengimas, tačiau kuo mažesnės šildymo elektra sąnaudos, tuomet verta rinktis geoterminio šildymo sistemą.


  Triukšmingumas

  Kalbant apie oras-oras sistemą, tai ji kelia šiokį tokį triukšmą. Jei esate jautresnės klausos, tai gali kelti diskomfortą. Kartais kaimynai skundžiasi, jog jiems trukdo kaimyninio namo šildymo sistemos lauko bloko skleidžiamas garsas. Tad šiame kontekste laimi geoterminis šildymas, veikiantis visiškai tyliai ir neskleidžiantis erzinančių garsų.

  Matyti, jog oras-oras sistema bus geras variantas, jei aktualu šildymą įsirengti pigiau. Tačiau jei prioritetas – komfortas, aukščiausias efektyvumas bei ekonomiškumas, tuomet verta svarstyti geoterminio šildymo sprendimą. Jei aktualus gero siurblio pasirinkimas, siūlome pasižvalgyti po Namams24.lt asortimentą – https://www.namams24.lt/silumos-siurbliai/geoterminiai. Rasite didelę įvairovę tiek geoterminio šildymo, tiek oras-oras šilumos siurblių. Išsamios prekių charakteristikos leis išsirinkti kur kas lengviau tai, kas labiausiai atitiks Jūsų poreikius bei galimybes.
   

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok