Prekių katalogas

Geoterminio (žemė-vanduo) šildymo elektros sąnaudos

 • Geoterminio (žemė-vanduo) šildymo elektros sąnaudos

  Apie šilumos siurblius bei jų privalumus tikrai girdėjo visi, kurie bent kažkiek domėjosi šiuolaikiniais šildymo sprendimais namams, sodyboms, sodo nameliams bei kitų paskirčių būstams. Renkantis, koks šilumos siurblys tinkamiausias, paprastai atsižvelgiama į jų veikimo principą, nes ne visais atvejais yra galimybė montuoti bet kurį siurblį, taip pat vertinamas siurblio efektyvumas ir būsimos išlaidos šildymui. Pastarasis aspektas labai dažnai paskatina rinktis vieną ar kitą variantą. Ieškantiems paties ekonomiškiausio šildymosi sprendimo, neabejotinai tinkamiausias variantas bus geoterminis šildymas (patikimą siurblį iš plataus asortimento galite išsirinkti čia – https://www.namams24.lt/silumos-siurbliai/geoterminiai).

  Nors šildymui reikalingas elektros sąnaudas lemia nemažai veiksnių, pavyzdžiui, namo šiluminė izoliacija, siurblio efektyvumas, šilumos ir karšto vandens ruošimo poreikis bei kiti, tačiau paties ekonomiškiausio šildymosi būdo titulas neabejotinai tenka geoterminiam šildymui. Visgi siekiant bent preliminariai numatyti, kokios elektros sąnaudos gali būti, galime remtis tokia informacija: sunaudojus 1 kW elektros energijos galima pagaminti maždaug nuo 3 iki net 7 kW šilumos energijos. O jei kalbėtume apie vėsinimo procesą, tai pagamintos šaldymo energijos kiekis iš 1 kW gali siekti net apie 15–25 kW.
  Preliminari šildymo kaštų skaičiuoklė: šildomas plotas – 100 m2, namas A++ energinės klasės, gyventojų skaičius – 4. Energijos poreikis šildymui per metus bus apie 3 000 kW, karštam vandeniui paruošti – apie 3 400 kW. Atsižvelgiant į geoterminio siurblio naudingumo koeficientą bei elektros energijos kainą, eksploatacijai kaštai per metus gali siekti maždaug apie 130 eurų.
  Nors geoterminio šildymo kaštai itin maži, tačiau įrengimas kainuoja nemažai. Verta atsižvelgti ir į tai, jog ne visuose sklypuose yra galimybė įrengti reikiamo gylio gręžinį. Tokiu atveju tikslinga svarstyti alternatyvas (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Kas geriau: geoterminis šildymas ar oras-oras?“). Ja gali būti šilumos siurblys oras-oras, kurios elektros energijos sąnaudos taip pat yra patrauklios (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Oras-oras šilumos siurblio elektros sąnaudos“).

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok