Prekių katalogas

Saulės elektrinės priežiūra

Saulės elektrinės priežiūra

Susidomėjimas saulės elektrinėmis pastaruoju metu sparčiai auga. Tai lemia įvairūs veiksniai: kylančios elektros kainos, noras gyventi ekologiškiau, o taip pat ir APVA teikiama parama tokių elektrinių įrengimui (plačiau skaitykite straipsnyje „Kodėl verta įsirengti saulės elektrinę?“). Deja, visuomenėje vis dar stinga žinių apie saulės energetiką, tikima visiškai pagrindo neturinčiais mitais. Vienas jų yra tai, kad saulės elektrines sudėtinga prižiūrėti. Panagrinėkime, kokios priežiūros iš tikrųjų reikia šiems įrenginiams.

Ar reikia valyti saulės elektrinę?

Saulės modulių paviršius yra atsparus dulkėmis ir kitiems nešvarumams, nelipnus. Vis dėlto bėgant laikui jis gali būti užterštas dulkių, žiedadulkių ir purvo mišiniu. Tokiu atveju rekomenduojama nuplauti saulės baterijas, tačiau tokie atvejai susiklosto palyginti retai.

Visų pirma, plovimo darbus mūsų klimato zonoje sėkmingai atlieka ir lietus. Saulės baterijos visada yra nukreiptos į dangų, todėl krintantys lietaus lašai atsimuša į jų paviršių taip išjudindami prilipusius nešvarumus ir pastarieji nuteka ant žemės kartu su vandeniu.

Skaičiuojama, kad net ir labai purvinas saulės baterijos paviršius praranda tik iki 4 proc. savo efektyvumo. Taip yra todėl, kad elektros energijai gaminti iš esmės yra naudojama šiluma, o ne šviesa, kaip kartais manoma. Toks mažas skirtumas reiškia, kad nereikia skubėti plauti saulės elektrinės, galite luktelėti, kol savo darbą atliks lietus.

Ar saulės elektrinės dažnai genda?

Kai kurie pirkėjai taip pat yra įsitikinę, kad saulės baterijos dažnai genda ir jas reikia nuolat taisyti, o šie darbai kainuoja daug. Tai taip pat pagrindo neturintis mitas, kuriuo tikėti neverta – iš tikrųjų saulės baterijos pasižymi itin paprasta konstrukcija, kuri užtikrina jų ilgaamžiškumą. Paprastai tokie įrenginiai be jokios priežiūros ar techninio aptarnavimo gali veikti net 20 ar daugiau metų, o tai patvirtina ir gamintojų drąsiai suteikiama garantija (ji yra vienas svarbiausių reikalavimų renkantis saulės modulius (plačiau skaitykite straipsnyje „Reikalavimai saulės elektrinėms“), kuri dažnai siekia ištisą dešimtmetį ar dar daugiau.

Taigi, nesibaiminkite, kad prižiūrėti saulės elektrinę bus sunku, kad ji reikalaus daug laiko, pastangų ir pinigų – yra visiškai priešingai, o priežasčių įsirengti savo saulės jėgainę jau šiandien yra išties nemažai.