Prekių katalogas

Kokią saulės elektrinę pasirinkti?

Kokią saulės elektrinę pasirinkti?

Svarbiausios saulės elektrinės dalys yra saulės moduliai ir keitiklis. Šie elementai ne tik kainuoja brangiausiai, bet ir turi lemiamos reikšmės būsimos saulės elektrinės veikimui. Panagrinėkime, kokią saulės elektrinę ir dėl kokių priežasčių naudingiau rinktis.

Esminis pirkėjams kylantis klausimas yra kokius saulės modulius geriau rinktis. Jų galima įsigyti įvairių tipų, galingumo, tačiau svarbu ne tik tai, o ir modulių gamintojas. Apžvelgsime, ką reikėtų įvertinti, priimant galutinį sprendimą dėl saulės elektrinės įrengimo.

Kokio tipo saulės modulius rinktis?

Rinkoje siūlomi keleto tipų moduliai, tačiau populiariausi yra monokristaliniai ir polikristaliniai. Savo išvaizda jie skiriasi nedaug, tačiau esminį skirtumą sudaro jų naudojimas ir kaina, o visa tai lemia gamybos technologija.

Monokristaliniai saulės moduliai yra gaminami iš vienkristalio silicio lydinio. Vėliau lydinys yra supjaustomas į plokšteles ir naudojamas modulyje. Kodėl verta rinktis monokristalinius saulės modulius? Jie kainuoja brangiau, tačiau kartu turi mažiau gamybos defektų ir veikia efektyviau.

Polikristaliniai saulės moduliai yra gaminami iš to paties silicio, tačiau jų gamybai naudojama daug ištirpdytų fragmentų. Dėl to celėse yra daugybė kristalų, o tai lemia ir didesnį skaičių defektų bei vidinės medžiagos struktūros pokyčius. Dėl šios priežasties polikristaliniai saulės moduliai yra ne tokie efektyvūs, palyginti su monokristaliniais, tačiau dėl pigesnės gamybos technologijos jie kainuoja pigiau.

Kokios galios saulės modulius rinktis?

Nors monokristaliniai saulės moduliai yra efektyvesni, tai ne visada reiškia, kad saulės elektrinė bus galingesnė (plačiau skaitykite straipsnyje „Reikalavimai saulės elektrinėms“). Priešingai, kai kuriais atvejais mažesnio efektyvumo saulės moduliai elektros energijos gali pagaminti labai panašų kiekį. Tai kodėl verta rinktis brangesnius ir didesnio efektyvumo saulės modulius? Atsakymas gana paprastas: kuo didesnis modulio efektyvumas, tuo mažiau vietos jis užima. Tad iš esmės monokristalinius saulės modulius verta rinktis turint nedidelį stogo plotą ir siekiant pasigaminti kuo didesnį kiekį elektros energijos.

Pasirinkite patikimo gamintojo produkciją

Saulės elektrinės gali būti sėkmingai eksploatuojamos ilgus metus, tačiau tai užtikrinama tik tada, kai jos yra kokybiškai pagamintos. Saulės elektrinė vis dėlto nėra maža ir pigi investicija, tad reikėtų elementus jai rinktis atidžiai. Dažniausiai saulės elektrinės atsiperka (plačiau skaitykite straipsnyje „Saulės elektrinės atsiperkamumas“) maždaug per šešerius metus, tačiau eksploatuojamos yra ketvirtį amžiaus ar dar ilgiau. Taip pasiekiama geriausia ekonomija, tad saulės moduliai turi būti kokybiški ir tarnauti ilgai.

Patikimi gamintojai savo saulės moduliams suteikia dešimtmečio ar kiek ilgesnę garantiją, tačiau rinkoje galima rasti ir saulės modulių, kurių garantinis laikotarpis siekia du ar tris dešimtmečius. Garantijos laikotarpio trukmė kalba pati už save: jei gamintojas nebijo suteikti tokią ilgą garantiją, vadinasi, jo gaminiai tikrai yra patikimi.