Prekių katalogas

Kiek kainuoja įsirengti saulės elektrinę?

Kiek kainuoja įsirengti saulės elektrinę?

Visi nori sutaupyti ir išleisti kuo mažiau, todėl klausimas, kiek kainuoja įsirengti saulės elektrinę, yra labai svarbus. Daugelis specialistų vengia nurodyti tikslią kainą ir dangstosi pasiteisinimais, kad galutinę kainą lemia daugybė aplinkybių. Iš tikrųjų tai yra tiesa – aplinkybės tikrai svarbios, tačiau apytikslius įkainius nurodyti tikrai nėra sudėtinga.

Kiek kainuoja įsirengti saules elektrinę ant stogo?

Skaičiuojama, kad rinkoje įrengtasis 1 kW saulės elektrinės gali kainuoti 700-1000 eurų. Vis dėlto kainos gali stipriai skirtis priklausomai nuo to, kokius saulės modulius pasirinksite. Jie yra viena svarbiausių ir brangiausių saulės elektrinės dalių, o modulių kainos gali skirtis net iki 70 proc.

Kai kainų skirtumas toks didelis, gali kilti pagunda sutaupyti ir rinktis pigiausius modulius, bet specialistai nepataria rinktis šio sprendimo. Pigiausi moduliai paprastai pasižymi prastesne kokybe, o jų gamintojai suteikia trumpesnę garantiją. Tai reiškia, jog tikėtina, kad pigūs moduliai ir tarnaus gerokai trumpiau, todėl tokia investicija, nors ir mažesnė, neapsimoka.

Taigi, iš esmės kainai įtakos turi elektrinės galingumas ir saulės modulių pasirinkimas. Tai bene daugiausiai įtakos kainai turintys veiksniai. Vidutiniškai skaičiuojama, kad 3 kW saulės elektrinė, montuojama ant stogo, kainuoja apie 4 tūkst. eurų, o štai už 10 kW teks mokėti 8-10 tūkst. eurų.

Sumos atrodo išties nemažos, tačiau nepamirškite, kad galima pasinaudoti APVA teikiama parama. Ji labai naudinga ir padeda sumažinti saulės elektrinės įrengimui reikalingą sumą. Be to, kad ir kiek investuosite į savo saulės elektrinę, visa ta suma atsipirks. Dėl to šioje vietoje svarbu ne taupyti kiekvieną centą, o rinktis aukštos kokybės patikimą sistemą.

Kiek kainuoja įsirengti saulės elektrinę ant žemės?

Tiek ant stogo tvirtinami, tiek antžeminiai saulės moduliai yra labai panašūs, iš esmės skiriasi tik jų tvirtinimo elementai. Dėl šios priežasties esminio skirtumo dėl saulės elektrinės vietos kainai nėra: tiek ant stogo montuojama, tiek ant žemės statoma saulės elektrinė kainuos panašiai.

Be to, ant žemės statomoms nuotolinėms saulės elektrinėms taip pat gali būti taikoma APVA paramos programa, tad ja verta pasinaudoti. Tačiau nepamirškite, kad tokiu atveju saulės elektrinė turi būti įrengta paramą siekiančiam gauti asmeniui nuosavybės teise priklausančiame žemės sklype. Paramą galima gauti įsirengus saulės elektrinę iki 10 kW, tačiau didesni saulės parkai (plačiau skaitykite straipsnyje „Saulės parkai: ar apsimoka?“) taip pat gali pretenduoti į kompensaciją – jiems bus kompensuojama tik numatyta dalis išlaidų, kurios patirtos įrengiant 10 Kw galingumo modulius.

Kiek kainuoja saulės baterijos?

Saulės baterijomis dažnai vadinami saulės moduliai. Jų kaina skiriasi priklausomai nuo tipo: polikristaliniai saulės moduliai yra pigesni, o monokristaliniai kainuoja brangiau – tai lemia sudėtingesnį gamybos technologija. Nuo saulės modulio tipo priklauso, kiek elektros energijos pagamins saulės elektrinė (plačiau skaitykite straipsnyje „Kiek energijos pagamina saulės baterijos?“).

Visgi saulės baterijos terminas kalbant apie saulės modulius nėra teisingas. Saulės elektrinėse baterijos atlieka kitokį vaidmenį – jos skirtos ne elektros energijai gaminti, o jai kaupti ir saugoti. Kitaip sakant, baterijos saulės elektrinėse sukaupia nepanaudotą perteklinę energiją ir saugo ją, kol prireiks.

Baterijų kaina priklauso nuo jų talpos, tačiau reikia pasakyti, kad toks sprendimas rinkoje nėra populiarus. Nors baterijos suteikia visišką autonomiją ir nepriklausomybę nuo elektros tinklo, jų įrengimas kainuoja pernelyg brangiai, todėl absoliuti dauguma saulės elektrinių savininkų renkasi prisijungimą prie elektros tinklo ir pasaugojimo paslaugą.

Kiek kainuoja saulės kolektoriai?

Saulės kolektoriai gali būti kelių tipų: vakuuminiai, plokštieji ir kt. Priklausomai nuo tipo, skiriasi ir jų kaina. Taip pat kainai įtakos turi ir tokio kolektoriaus galingumas, tad reikėtų atsakingai įvertinti, kam ir kaip jį naudosite. Vertinant bendrai, saulės kolektoriai kainuoja pigiau nei saulės elektrinės įrengimas, tačiau jų nauda taip pat gerokai mažesnė. Jie dažniausiai yra naudojami vandens pašildymui ir boilerio elektros sąnaudas gali sumažinti perpus. Tuo tarpu saulės elektrinė gali namus aprūpinti visa reikalinga energija, kuri po atsipirkimo laiko nieko nekainuoja – saulė juk nemokama visiems.

Kiek kainuoja saulės moduliai?

Saulės modulių kainos, kaip jau minėjome, skiriasi nuo jų tipo. Kuo galingesni bus saulės moduliai, tuo didesnė bus ir jų kaina. Įtakos kainai taip pat turi ir gamintojas bei prekės ženklas. Nors patikimų gamintojų moduliai gali kainuoti net perpus brangiau, į juos investuoti dažniausiai yra verta. Kokybiškai pagaminti saulės moduliai tarnaus tikrai ilgai, o jei tuo abejojate, ieškokite tokios įrangos, kuriai suteikiama itin ilga garantija – 20, 25, 30 metų. Gamintojas, kuris nepasitiki savo produktu tokios garantijos suteikti paprasčiausiai negalėtų.