Prekių katalogas

Oro kondicionierius bute: ar reikalingas leidimas?

 • Oro kondicionierius bute: ar reikalingas leidimas?

  Oro kondicionierius turi atitikti statybos reikalavimus, todėl norint jį įsirengti daugiabutyje reikia gauti atitinkamą leidimą. Toliau skaitydami sužinosite apie tai, kokios sąlygos keliamos leidimo gavimui ir į ką pravartu atkreipti savo dėmesį norint greitai, sklandžiai ir be didesnių nesklandumų įsirengti kondicionavimo sistemas.

  Oro kondicionieriaus įrengimas

  Išorinė namo siena yra laikoma bendra visų daugiabučio gyventojų nuosavybė, todėl norint ant jos įrengti papildomus objektus reikalingas kitų gyventojų pritarimas specialiai surengtu balsavimu. Norint gauti leidimą oro kondicionieriaus montavimui ant išorinės daugiabučio sienos reikėtų kreiptis tiesiai į namo administratorių ir gauti bent pusės gyventojų pritarimą.

  Kas yra paprastasis remontas? Tai papildomo objekto ant sienos, šiuo atveju, oro kondicionieriaus įrengimas, kas neišvengiamai keičia statinio išvaizdą. Norint keisti statinio išvaizdą reikalingas paprastojo remonto statybos leidimas, kuris gaunamas sukuriant paprastojo remonto aprašą ir išsiunčiant jį savivaldybės administracijos patvirtinimui.

  Jeigu statinys patenka į nekilnojamo kultūros paveldo teritorijas (jas pažymėtas rasite čia – https://kvr.kpd.lt/#/static-heritage-search) dar papildomai reikalingas Kultūros paveldo departamento sutikimas.

  Pažeidus kurią nors taisyklę ir atlikus paprastojo remonto darbus be teisėto leidimo skiriamos baudos pagal administracinių nusižengimų kodeksą.

  Specialistų pagalba

  Nelaukite ir pasitarkite su savo namo pirmininku, savivaldybės administracijos specialistu, arba administruojančios įmonės vadybininku. Taip pat yra galimybė nemokamai pasitarti su Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija. Kvalifikuoti specialistai atsakys į visus jūsų klausimus ir suteiks reikiamą pagalbą kiekviename kondicionieriaus projektavimo etape.

  Viską atlikus tinkamai neteks susidurti su jokiais nesklandumais ir galėsite įsirengti oro kondicionierių greitai bei lengvai, nepatirdami žymesnių rūpesčių. Tai nėra taip sudėtinga, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

  Ieškantiems kokybiškų, savo poreikiams tinkamiausių kondicionierių naudinga pasitarti su ekspertais ir susipažinti su pagrindiniais pasirinkimo kriterijais. (Apie juos išsamiau rasite straipsnyje „Patarimai kaip pasirinkti geriausią (tinkamiausią) oro kondicionierių?“). Tuomet nauda iš oro kondicionieriaus bus maksimali ir investicija atsipirks geriausiai.

  Daugiau informacijos apie oro kondicionierius rasite – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/oro-kondicionieriai 

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok