Prekių katalogas

5 priežastys, kodėl rūksta pečius

 • 5 priežastys, kodėl rūksta pečius

  Rūksta pečius ir niekaip nepavyksta susitvarkyti su dideliu kiekiu dūmų? Pečiaus dūminimą lemia daug veiksnių, todėl žinant esmines priežastis ir tinkamai pasiruošus galima šios problemos išvengti. Iš tiesų, pasirūpinti geru pečiaus veikimu ir švariu oru namuose nėra taip sudėtinga, kaip atrodo. Toliau skaitydami sužinosite, kokių veiksmų imtis norint išvengti dūmų ir galėsite išsirinkti kokybiškus, patikimus kieto kuro katilus.

  Ką daryti, kad pečius nedūmintų?

  Pagrindinės katilų dūminimo priežastys yra šios:

  • Kamino užsikimšimas. Tai viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, todėl tereikia periodiškai išvalyti kaminą. Galite bandyti valyti patys arba tiesiog išsikviesti į pagalbą patyrusius kaminkrėčius, tuomet išvengsite nepatogumų. Neturint kaminų valymo patirties specialistų pagalba bus tiesiog nepamainoma.
  • Netinkamai įrengtas kaminas. Būdinga maža trauka, kaminas gali būti per daug žemas ar prastai izoliuotas, gal net įtrūkęs. Tokiu atveju reikėtų kviestis į pagalbą patyrusį kaminkrėtį, kuris nustatys tikslią problemos priežastį ir parinks tinkamiausius jos sprendimo būdus.
  • Netinkamai naudojama krosnis. Galbūt pakuroje per daug pelenų, juos reikia išvalyti, o gal krosnis per daug seniai kūrenta. Kartais dūminimo priežastimi gali būti tiesiog nesandarumas pilnai neuždarant durelių.
  • Kūrenimas blogu kuru. Gali nutikti ir taip, jog tiesiog naudojamas prastas kuras, pavyzdžiui, drėgnos, nekokybiškos malkos. Tuomet reikia tik pakeisti kurą kokybiškesniu ir, jeigu nėra jokių sistemos gedimų, viskas išsispręs savaime.
  • Netinkamos gamtinės ir aplinkos sąlygos. Kartais kiek didesnis dūminimas būdingas lauke esant dideliam šalčiui ar lyjant lietui, lauko temperatūrai esant aukštesnei už dūmų.

  Neretai pasitaiko, jog padidėjęs dūminimas būdingas dėl kelių priežasčių vienu metu. Jeigu nežinote tikslios pečiaus dūminimo priežasties ir kaip reikėtų spręsti šią problemą – kreipkitės į specialistus, kurie atvykę viską tinkamai sutvarkys ir dūminimą netrukus galėsite pamiršti.

  Pečiaus dūminimo didele dalimi galima išvengti išsirinkus kokybišką įrenginį ir naudojant patikimą kurą. (Daugiau šia tema sužinosite straipsnyje „Patarimai į ką atsižvelgti renkantis geriausią (tinkamiausią) kieto kuro katilą“).

  Daugiau apie kieto kuro katilus sužinosite čia – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/katilai/kieto-kuro-katilai

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok