Prekių katalogas

Rekuperatorius ne tik šalina, bet ir padeda išlaikyti drėgmę

 • Rekuperatorius ne tik šalina, bet ir padeda išlaikyti drėgmę

  Kaip žinia, be pagrindinių funkcijų – patalpų vėdinimo ir vėsinimo rekuperatorius dar taip pat palaiko tinkamą drėgmės lygį. Nuo patalpų drėgmės didele dalimi priklauso mūsų gera savijauta ir sveikata, drėgmė turi būti optimali ir tokią išlaikyti ją padeda būtent rekuperatorius, kas itin svarbu dažnai besikeičiančio klimato sąlygomis.

  Toliau skaitydami sužinosite, kaip vyksta drėgmės balansavimo procesai rekuperatoriuje ir kokie yra šio prietaiso veikimo principai. 

  Optimalus drėgmės lygis

  Oro drėgmė patalpų viduje neturi būti nei per maža, nei per didelė. Be rekuperatoriaus palaikyti tobulą drėgmės ir oro švaros balansą būtų labai sunku, kadangi atidarius langą lietingą dieną pateks per daug drėgnas oras, sausrų laikotarpiu kambariuose jausis drėgmės stygius. Palaikydamas oro mainus rekuperatorius taip pat išlaiko reikiamą temperatūrą ir drėgmę (išsamiau apie tai, kaip veikia rekuperatoriai sužinosite straipsnyje „Rekuperatoriaus veikimo principas, ką reikia žinoti?“).

  Norint, kad drėgmė nesukeltų jokių rūpesčių, naudinga rinktis rekuperatorius su drėgmės grąžinimo funkcija. Rekuperatoriai be drėgmės grąžinimo funkcijos ilgainiui sausina orą, todėl gali tekti įsirengti papildomas drėkinimo sistemas, kas pareikalauja tik dar didesnių išlaidų ir didesnių elektros sąnaudų (papildomai šia tema rasite straipsnyje „Nuo ko priklauso rekuperatoriaus elektros sąnaudos?“).

  Supraskite, jog labai daug kas priklauso nuo konkretaus rekuperatoriaus pasirinkimo. Prekyboje rasite labai daug įvairių rekuperatorių rūšių, pasižyminčių skirtingomis savybėmis. Todėl prieš perkant būtų naudinga išsamiai susipažinti su prietaisų teikiamomis galimybėmis, jei reikia, pasitarti su šios srities specialistais. Tuomet išsirinksite konkrečioms patalpoms tinkamiausius prietaisus, kurie pasižymės optimaliu veikimu tiek kalbant apie drėgmės lygį, tiek apie oro švarą, temperatūrą.

  Tinkamas oro drėgmės lygis yra labai svarbus veiksnys, kadangi esant jos disbalansui prasčiau išsimiegama, greičiau pavargstama, gali paūmėti alerginės reakcijos ir kiti sveikatos sutrikimai. Su rekuperatoriais šias problemas galėsite pamiršti ilgam laikui.

  Daugiau apie rekuperatorius rasite čia – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/rekuperacija/rekuperatoriai

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok