Prekių katalogas

Nuo ko priklauso rekuperatoriaus elektros sąnaudos?

 • Nuo ko priklauso rekuperatoriaus elektros sąnaudos?

  Rekuperatorius yra elektrą naudojantis vėdinimo įrenginys. Kadangi elektros sąnaudos reikalauja papildomų išlaidų, naudinga būtų sužinoti, nuo ko gi priklauso sąnaudų kiekis ir į ką svarbu atsižvelgti renkantis taupesnį rekuperatorių. Tai ypač aktualu elektros kainoms sparčiai kylant, todėl tinkamas pasirinkimas leis labiau sutaupyti ir mėgautis patalpų oro švara bei maloniu vėsumu be papildomų rūpesčių. Skaitykite toliau ir atraskite pačius taupiausius bei efektyviausius patalpų vėdinimo sprendimus.

  Taupumas ir galia

  Daugelis pardavėjų pabrėžia rekuperatorių galingumą, tačiau retas kuris užsimena apie realias elektros sąnaudas, kurios leistų sumažinti išlaidų. Tad kas gi būtų svarbu norint rasti ir pakankamai taupų, ir efektyvų sprendimą?

  Rekuperatoriaus galingumas yra, ko gero, pats svarbiausias ir esminis veiksnys, lemiantis elektros sąnaudų dydį. Būtent todėl svarbu išsirinkti optimalaus galingumo rekuperatorių pagal patalpų dydį, nepirkti galingesnio, nei yra reikalingas (šia tema pravartu būtų paskaityti straipsnį „Į ką atsižvelgti renkantis rekuperatoriaus galingumą?“).

  Jeigu butas vidutinio dydžio, idealiausias pasirinkimas būtų mini rekuperatoriai. Tuomet ir elektros sąnaudos bus mažesnės. Natūralu, kad didesnis patalpų plotas pareikalaus ir didesnio galingumo, o tuo pačiu ir daugiau išlaidų elektrai, tačiau net tokiu atveju galima rasti taupesnį sprendimą už kitus, pavyzdžiui, rinktis specialų rekuperatorių su šilumogrąža.

  Aplinkos sąlygos

  Kitas svarbus veiksnys, nuo kurio priklauso rekuperatoriaus elektros sąnaudos yra vidutinė lauko temperatūra. Visų rekuperatorių sąnaudos padidėja žiemos metu, kadangi į patalpas patenka daugiau šalto oro, kurį reikia papildomai šildyti. Vasarą rekuperatorių sąnaudos gerokai mažesnės. Tad daug lemia ir klimato zona, o kadangi Lietuva yra šiaurinėse platumose, klimatas čia nepastovus, nepastovios ir rekuperatorių sąnaudos.

  Oro drėgmė taip pat yra svarbus elektros sąnaudų veiksnys. Lauke esant per didelei ar per mažai drėgmei rekuperatorius priverstas dirbti intensyviau tam, kad palaikytų viduje optimalų drėgmės lygį (išsamiau skaitykite straipsnyje „Rekuperatorius ne tik šalina, bet ir padeda išlaikyti drėgmę“).

  Bet kokiu atveju, mažiau sąnaudų reikalaujančius rekuperatorius padės išsirinkti rūpestingi specialistai. Kreipkitės į juos visais vėdinimo įrenginių pasirinkimo klausimais.

  Daugiau apie rekuperatorių veikimą ir į ką būtų naudinga atsižvelgti ieškant taupiausio sprendimo sužinosite čia – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/rekuperacija/rekuperatoriai 

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok