Prekių katalogas

Nuo ko priklauso dujinio katilo elektros sąnaudos?

 • Nuo ko priklauso dujinio katilo elektros sąnaudos?

  Dujos dar nėra vienintelė dujinių katilų varomoji jėga – jiems tuo pačiu reikalinga ir elektra. Elektros suvartojimas taip pat yra svarbus rodiklis, į kurį svarbu atsižvelgti renkantis katilus ir ieškant tinkamiausio sprendimo. Tai ypač aktualu šiais laikais, augant elektros kainoms, todėl nenuostabu, jog daugeliui vartotojų vis dažniau kyla su elektros sąnaudomis susijusių klausimų.

  Šiame straipsnyje pasiaiškinsime, nuo ko priklauso elektros sąnaudos dujiniuose katiluose bei kaip būtų galima labiau sutaupyti. 

  Sąnaudų paskaičiavimas

  Be elektros daugelis dujinių katilų tiesiog negalėtų veikti. Elektra yra reikalinga įjungiant katilą, ne mažiau svarbus jos poreikis ir katilui veikiant. Yra labai daug įvairių dujinių katilų rūšių, tad elektros energijos suvartojimo lygis prietaisuose labai skirtingas ir priklauso nuo daugelio veiksnių.

  Vienas iš pagrindinių veiksnių yra katilo galia. Elektros energijos poreikis priklauso nuo katilo šiluminės galios. Kuo katilas galingesnis, natūralu, tuo daugiau jis pareikalaus ir elektros. Minimalus dujinio katilo elektros suvartojimas yra 65 kW, tačiau, priklausomai katilo rūšies, elektros energijos gali būti sunaudojama ir daugiau. Uždegimo metu elektros sąnaudos paprastai būna kone dvigubai didesnės, nei katilui veikiant, o esant įjungtam ventiliatoriui jos irgi neišvengiamai didėja.

  Vertinga pasiskaičiuoti apytiksles elektros sąnaudas pagal katilo galingumą. Tai nesunkiai galima padaryti ir pačiam, arba pasikonsultuoti su specialistais, kurie paskaičiuos numatomą katilo elektros suvartojimą pagal tikslius duomenis.

  Esant poreikiui, pagal optimaliausią elektros energijos suvartojimą bei kitus reikšmingus rodiklius katilą padės išsirinkti profesionalūs specialistai. (Skaitykite straipsnį „Kokios firmos dujiniai katilai geriausi?“). Atrasite daugybę puikių katilų pasiūlymų, pristatomų skirtingiems šildymo poreikiams, tad specialistai visada padės išsirinkti tai, kas konkrečiu atveju būtų ir taupiausia, ir efektyviausia.

  Ieškant efektyviausių ir taupiausių šildymo sprendimų gali būti naudinga pasidomėti ir paramos gavimo galimybe. (Šia tema skaityti straipsnyje „Ar kompensuojami dujiniai katilai?“).

  Daugiau apie dujinių katilų pasirinkimus sužinosite čia – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/katilai/dujiniai-katilai
   

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok