Prekių katalogas

Ar kompensuojami dujiniai katilai?

 • Ar kompensuojami dujiniai katilai?

  Kompensacija už naujus katilus – tai puiki proga išsirinkti parankesnį šildymo būdą su parama ir galimybe ženkliai sutaupyti. Tiesa, ne visų rūšių katilai yra kompensuojami. Norint gauti paramą taip pat reikia atitikti paramos gavimo kriterijus. Šiame straipsnyje pasiaiškinsime, kaip gi yra dujinių katilų atvejais ir kokios gali būti kompensuojamos šildymo alternatyvos dujiniams katilams.

  Paramos gavimas

  Parama paprastai yra skiriama atsinaujinančią energiją naudojantiems šildymo įrenginiams su tikslu paskatinti gyventojus įsirengti aplinką tausojančius įrenginius. Dujiniai katilai, kaip ir židiniai ar krosnelės nėra kompensuojami, tad norint gauti kompensaciją derėtų pagalvoti apie kitus šildymo būdus, pavyzdžiui, oras-vanduo katilus, kurie yra tinkami paramos gavimui. (Skaitykite straipsnį „Dujinis katilas ar oras vanduo: ką rinktis?“).

  Senus dujinius katilus galima keisti į paramos gavimo sąlygas atitinkančius:

  • biokuro katilus;
  • šilumos siurblius oras-oras;
  • žemė-vanduo;
  • oras-vanduo;
  • vanduo-vanduo.

  Plačiau kompensacijos šildymo įrenginiams galimybių tema pateikiama APVA puslapyje, kur galėsite atlikti ir paraiškos teikimą.

  Ar verta naudoti dujinius katilus?

  Dujinių katilų didžiausias privalumas yra tas, jog nors ir paramos negausite, lyginant su kitais šildymo prietaisais jie įrengiami sąlyginai nebrangiai ir yra labai saugūs bei ilgaamžiai, užtikrina aukščiausio lygio komfortą. Gerai pagalvokite ir įvertinkite visus pliusus bei minusus. Renkatės jūs, nes šildymo įrenginių pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų poreikių bei galimybių.

  Kadangi dujinių katilų kuras yra vienas iš brangiausių, norint pilnai įvertinti visus praktinius katilų naudojimo klausimus, vertinga pasidomėti sąnaudų kiekiais ir turint omenyje ne vien dujų, bet ir elektros sąnaudas, kurios taip pat būdingos dujiniams katilams. (Išsamiau šia tema su pateikiama informacija susipažinsite straipsnyje „Nuo ko priklauso dujinio katilo elektros sąnaudos?“).

  Daugiau apie dujinius katilus sužinosite ir platų jų pasirinkimą rasite čia – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/katilai/dujiniai-katilai

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok