Prekių katalogas

Kodėl padidėjo rekuperatoriaus keliamas triukšmas?

 • Kodėl padidėjo rekuperatoriaus keliamas triukšmas?

  Rekuperatoriams būdingas didesnis ar mažesnis ūžimas. Šie prietaisai neveikia visiškai tyliai – tai yra vienas iš jų minusų. Tačiau dėl kitų savybių, tokių kaip efektyvumas ir atsiperkamumas, rekuperatoriai yra vienas iš patraukliausių pasirinkimų. Tinkamai susitvarkius su skleidžiamu triukšmu ir jo išvengus ši problema nesukels didesnių rūpesčių ir net nebus problema. Šiame straipsnyje pabandysime išsiaiškinti, ką daryti susidūrus su padidėjusiu rekuperatoriaus triukšmu.

  Padidėjusio triukšmo priežastys

  Padidėjusį triukšmą gali išprovokuoti nesklandus rekuperatoriaus veikimas. Kartais pasitaiko, jog ilgą laiką gerai veikęs rekuperatorius ilgainiui pradeda skleisti vis didesnį triukšmą. Tokiu atveju, naudinga skubiai kviesti meistrus, kadangi galimi gedimai. Tačiau prieš kviesdami meistrus galite pabandyti ir patys nustatyti garsų priežastis, kartais tai nebūna labai sudėtinga.

  Susidūrus su padidėjusiu rekuperatoriaus triukšmu naudinga būtų patikrinti:

  • ar neužsikimšo filtrai;
  • ar neužsikirto atbulinės traukos sklendės;
  • ar neužvertos reguliavimo sklendės
  • ar neužsinešė lauko oro paėmimo grotelės;
  • ar nėra kitų gedimų.

  Gali būti, jog dėl šių techninių nesklandumų įrenginys buvo priverstas veikti didesniu intensyvumu, todėl suintensyvėjo ir jo skleidžiamas triukšmas. Visais atvejais naudinga kreiptis į meistrus, kurie atvykę atliks prietaiso apžiūrą ir nustatys tikslią triukšmo priežastį bei suras tinkamą išeitį. Kartais problema gali būti išspręsta nesunkiai, kartais prireikia rekuperatorių ir taisyti.

  Kaip išsirinkti tylesnius rekuperatorius ir išvengti triukšmo?

  Paprastai triukšmo išvengsite pasirinkdami sklandaus veikimo, naujos kartos rekuperatorius, sukurtus specialiai taip, kad mechanizmai veiktų tyliai ir efektyviai. Ortakių ir difuzorių sistema turėtų būti pakankamai kokybiška, ne mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į rekuperatorių tipą, rinktis prietaisus su šilumogrąža ir drėgmės grąžinimu.

  Pigesniems rekuperatoriams gali būti būdingas didesnis triukšmas, tačiau triukšmo galima išvengti montuojant įrenginius toliau nuo gyvenamųjų patalpų ir randant jiems nuošalesnę vietą.

  Renkantis visuomet naudinga apgalvoti ir tai, koks prietaiso galingumas yra reikalingas (išsamiau šia tema susipažinti galėsite čia – „Į ką atsižvelgti renkantis rekuperatoriaus galingumą?“).

  Taip pat pravartu būtų susipažinti ir su papildomomis funkcijomis bei tinkamai įvertinti savo poreikius (apie tai rašoma straipsnyje „Kodėl verta įsirengti rekuperatorių su vėsinimo funkcija?“).

  Platus rekuperatorių asortimentas geromis kainomis – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/rekuperacija/rekuperatoriai 

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok