Prekių katalogas

Ką rinktis: oras-vanduo ar geoterminį šildymą?

 • Ką rinktis: oras-vanduo ar geoterminį šildymą?

  Statant naują ar renovuojant seną būstą vienas iš svarbiausių uždavinių yra pasirinkti šildymo sistemą, mat nuo to priklauso ir šildymo sąnaudos, ir efektyvumas bei gyventojų komfortas. Renkantis įvertinamos įvairios alternatyvos bei tarpusavyje lyginami skirtingi variantai, ieškant to, kuris geriausiai tinka konkrečiu atveju. Vieno iš dažnesnių alternatyvų yra dujinis šildymas ir oras-vanduo. Taip pat pastaruoju metu itin išpopuliarėję šilumos siurbliai labai dažnai kelia diskusiją, kuris iš jų geresnis: oras-oras ar oras-vanduo. O mes šįkart daugiau dėmesio skirkite tokioms alternatyvoms – oras-vanduo ir geoterminis šildymas. Ką rinktis, atsižvelgiant į savo poreikius bei galimybes.

  Įrengimo kaštai

  Šiame kontekste vienareikšmiškai laimi šilumos siurblys oras-vanduo. Geoterminiam šildymui įrengti reikia gręžti gręžinius ar montuoti horizontalius kolektorius, kas ne tik itin didina įrengimo kainą, tačiau drauge ir reikalauja daug daugiau laiko.

   

  Įrengimo aplinkybės

  Jei nuspręstumėte montuoti geoterminį šildymą, pirmiausia įsitikinkite, kad Jūsų sklype yra tam galimybės. Įrangai reikia arba didelio ploto arba gręžti gręžinius – kartais šie variantai nebūna įmanomi, o tuomet lieka alternatyva – oras-vanduo šilumos siurblys. Pastarajam nereikia nieko kasti, gręžti gręžinių ir pan., tad sistemos įrengimas bus ne tik kur kas pigesnis, tačiau ir spartesnis.

   

  Šildymo sąnaudos

  Ekonomiškiausiu šildymu laikomas geoterminis, tačiau jo įrengimo kaina yra labai aukšta. Žvelgiant į šildymo sąnaudas mažai jam nusileidžia šilumos siurblys oras-vanduo, juo labiau jei pasirenkamas tiksliai apšildomą plotą atitinkantis galingumas bei kuo aukštesnis naudingumo koeficientas.

   

  Efektyvumas

  Tiek geoterminis šildymas, tiek šilumos siurblys oras-vanduo demonstruoja pavydėtiną efektyvumą. Tiesa, jų skirtumas tas, jog šilumos siurblio efektyvumą gali lemti temperatūra lauke, o štai geoterminiam siurbliui tai įtakos neturi. Tačiau mūsų pasiūloje rasite šilumos siurblių, kurie aukštą efektyvumą demonstruoja lauke esant net ir –25 laipsnių ar dar žemesnei temperatūrai.

   

  Šildymas, vėsinimas

  Jei aktualus ne tik patalpų šildymas, bet ir vėsinimas šiltuoju metų laiku, tai tiek geoterminis, tiek oras-vanduo šildymas pateisins lūkesčius. Tiesa, vėsinimas geoterminiu būdu bus kur kas pigesnis, palyginti su šilumos siurbliu oras-vanduo. Taip pat reikia žinoti, jog esant ir vėsinimo poreikiui įrengiant geoterminį šildymą vienintelis sprendimas bus gręžinių gręžimas.

   

  Triukšmingumas

  Nors šilumos siurbliai ir labai populiarūs, kartais jie gauna kritikos dėl triukšmingumo. Tad perkant verta pasidomėti, koks konkretaus modelio triukšmo lygis. Visgi galite rasti nemažai ir tokių, kurie veiks ganėtinai tyliai bei diskomforto nekels. O geoterminio šildymo siurbliai, savo ruožtu, čia pelno visas simpatijas, mat veikia tyliai ir neskleidžia jokių vibracijų.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok