Prekių katalogas

Koks šildymas geriau: dujinis ar oras-vanduo?

 • Koks šildymas geriau: dujinis ar oras-vanduo?

  Šildymo sistemos namams pasirinkimas yra atsakingas uždavinys, reikalaujantis ir šiokių tokių namų darbų atlikimo, pavyzdžiui, pasidomėti kiekvienu variantu, palyginti jų privalumus bei trūkumus. Tiek renovuojantys senus namus, tiek ir statantys naujus susižavi šilumos siurbliais dėl itin solidaus jų teigiamų savybių spektro. Tačiau kai kurie vis dar žvalgosi ir į kitą tikrai populiarų sprendimą – dujinį šildymą. Tad palyginkime šiuos du variantus: kuo vienas ar kitas yra pranašesnis.

  Įrengimo kaina

  Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad įsirengti dujinį šildymą yra pigiau. Daugeliu atvejų įranga ir montavimas mažiau ir kainuotų, nors dar priklauso nuo to, iš kur atvedamos dujos, kokie atstumai ir pan. Tačiau jei vertintume tai, jog šilumos siurblys kur kas funkcionalesnis, kadangi demonstruoja ekonomiškumą, ne šildo, tačiau ir vėsina bei ruošia karštą vandenį, tai įsirengti būtent tokią šildymo sistemą būtų naudingiau. Būtina paminėti ir tai, kad šilumos siurbliui oras-vanduo galite gauti kompensaciją, kas gerokai sumažina įrangai reikalingas išlaidas.

   

  Šildymo sąnaudos

  Lyginant šiuos du variantus šildymo kaštų kontekste, tai vienareikšmiškai laimi šilumos siurbliai – apšildyti būstą oras-vanduo sistema bus kur kas pigiau nei dujomis. Tiesa, siekiant efektyviausio šildymo ir mažiausių sąnaudų labai svarbu pasirinkti tinkamo galingumo šilumos siurblį.

   

  Ekologija

  Jei ieškote šildymo varianto, kuris būtų ne tik efektyvus, tačiau kartu ir draugiškas aplinkai, tai dujinis katilas bus geras sprendimas, juo labiau jei palygintume su kietojo kuro katilu. Tačiau už jį dar geresnius ekologijos rodiklius demonstruoja oras-vanduo šildymo sistema. Žinoma, jei prioritetu yra aukščiausias ekologijos lygis, tuomet galima svarstyti ir apie geoterminį šildymą, tačiau jam reikalingos investicijos dar didesnės (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Ką rinktis: oras-vanduo ar geoterminį šildymą?“).

   

  Komfortiškas valdymas

  Plačias valdymo galimybes teikia šilumos siurbliai. Jie gali būti valdomi nuotoliniu būdu, kas dovanos progą reguliuoti patalpų temperatūrą net tada, kai jose nebūnate. Tai svarbu ne tik dėl komforto, tačiau ir elektros energijos taupymo kontekste.

   

  Namų vėsinimas

  Dar vienas šilumos siurblio oras-vanduo pranašumas – jis gali ne tik šildyti patalpas, tačiau ir vėsinti karštomis vasaros dienomis. Jei tai aktualu, mūsų asortimente rasite didelę šio tipo šilumos siurblių įvairovę.

   

  Užimamas plotas

  Pagal šį kriterijų abu variantai yra apylygiai. Ir nors įranga užima šiek tiek vietos, tačiau jai nėra reikalinga katilinė – kas sumažina išlaidas ir rūpesčius, jei tokios erdvės namuose nėra.

   

  Efektyvumas

  Tinkamai būstą apšildys tiek vienas, tiek kitas šildymo būdas, tad šiuo atveju tikslinga įvertinti tai, kuo šildytis bus pigiau. O šį aspektą jau minėjome – šildymo sąnaudos su šilumos siurbliu bus kone dvigubai mažesnės nei dujinio šildymo. Tiesa, galite išgirsti, jog šilumos siurbliai prie žemų temperatūrų praranda efektyvumą, tačiau tai – netiesa, nes šiandieninėje rinkoje apstu variantų, kurie maksimalų efektyvumą demonstruoja lauke esant ir –25 laipsnių temperatūrai. Tik labai svarbu pasirinkti Jūsų būsto plotą atitinkantį siurblio galingumą.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok