Prekių katalogas

Kas geriau: šilumos siurbliai oras-oras ar oras-vanduo?

 • Kas geriau: šilumos siurbliai oras-oras ar oras-vanduo?

  Naujai statomų ar renovuojamų senos statybos namų šeimininkai būsto šildymui paprastai renkasi šilumos siurblį. Ar tai stebina? Greičiausiai jau ne, nes pasirinkimas labai populiarus, tačiau ir visai pelnytai – šilumos siurbliai užtikrina efektyvų, ekonomišką šildymą, patogų valdymą, tvarumą, atleidžia nuo rūpesčio rūpintis kuru ir jo sandėliavimu. Tiesa, pačių siurblių variantų irgi yra ne vienas, tačiau daugiausia simpatijų sulaukia oras-oras ir oras-vanduo šilumos siurbliai. Kuris iš jų pranašesnis ir koks variantas tinka vienu ar kitu atveju?

  Veikimo principas

  Visi šilumos siurbliai veikia ir panašiai, ir drauge skirtingai. Kaip tai suprasti? Jie ima šilumą iš vienos terpės, ją padidina iki reikiamos temperatūros ir perduoda į kitą terpę. O skirtumas tas, kad vieni iš jų šilumą ima iš oro, kiti iš vandens, dar kiti – iš grunto. Iki naudotojų poreikių padidinta šiluma perduodama į patalpas tiesiogiai arba per vandens sistemą. Oras-oras siurblys šilumą ima iš lauko oro ir perduodą ją pūsdamas į patalpas namuose. Siurblys oras-vanduo šilumą ima taip pat iš lauko, tačiau perduoda vandens sistemai ir per radiatorius ar grindinį šildymą šiluma pasiekia patalpas.

   

  Kaina

  Jei šildymo sistemą namams norite įsirengti kuo pigiau, tai šiame kontekste laurai atitenka oras-oras sistemai. Tačiau, žinoma, renkantis nereikėtų aklai imti pigiausio varianto – svarbu paskaičiuoti, kokio galingumo ir kokių kitų techninių parametrų siurblys tinkamiausias Jums.

   

  Montavimas

  Tiek vieno, tiek kito tipo šilumos siurblio įrengimas yra nesudėtingas ir ilgai neužtrunka. Abu jie turi lauko blokus. Tiesa, reikia žinoti, jog oras-vanduo jungiamas prie vandens sistemos: tiek naujos, tiek tinka ir senoji. O kalbant apie oras-oras šildymo sistemą tai reikia įvertinti, jog vidiniai blokai bus montuojami namuose kiekvienoje patalpoje, kuri yra atskira, tad apsvarstykite, ar yra galimybė pravesti vamzdelius nuo lauko bloko bei ar negadins vaizdo vidiniai blokai kambariuose.

   

  Garsas

  Nors šilumos siurbliai nėra dideli triukšmadariai, tačiau šiokį tokį garsą skleidžia. Ir šiuo klausimu abu variantai vienodi. Tad prieš perkant tikslinga pasidomėti, koks konkretaus pasirinkto siurblio triukšmingumas, kadangi yra kiek garsiau bei tyliau veikiančių. Visiškai tylų veikimą garantuoti gali tik geoterminis šildymas.

   

  Karštas vanduo

  Jei norite, kad sistema ne tik šildytų patalpas, tačiau ir pasirūpintų karšto vandens ruošimu, tuomet vienareikšmiškai rinkitės oras-vanduo siurblį (išsamiau apie tai skaitykite straipsnyje „Patarimai, kaip pasirinkti geriausią šilumos siurblį oras-vanduo“), nes oras-oras tokios funkcijos neturi. Žinoma, jei turite finansinių galimybių, tai dar geresnis sprendimas būtų geoterminis šildymas, kuris pasižymi maksimalia ekologija, ekonomiškumu, tyliu ir efektyviu veikimu (išsamiau šia tema skaitykite straipsnyje „Ką rinktis: oras-vanduo ar geoterminį šildymą?“).

   

  Valdymas

  Abiejų šilumos siurblių valdymas labai paprasta ir drauge suteikia itin daug galimybių naudotojams. Galite reguliuoti temperatūrą, nustatyti, kada siurbliui įsijungti, kada kokį režimą palaikyti ir pan. Puikus sprendimas – nuotoliniu būdu valdomas siurblys, su kuriuo temperatūrą namuose galėsite reguliuoti net ir nuotoliniu būdu.

   

  Platų tiek oras-vanduo šilumos siurblių spektrą rasite mūsų e. parduotuvėje. Identifikuokite poreikius ir išsirinkite tinkamiausią variantą Jums.

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok