Prekių katalogas

Rekuperatoriaus ortakių išvedžiojimas: ką svarbu žinoti?

 • Rekuperatoriaus ortakių išvedžiojimas: ką svarbu žinoti?

  Rekuperatorius yra atsakingas už patalpų vėdinimą ir švaraus oro palaikymą su optimalia temperatūra, kas labai svarbu mūsų gerai savijautai ir sveikatai, ypač kai daug laiko praleidžiama kambariuose. Ir vis tik vėdinimo kokybė gali labai skirtis priklausomai nuo prietaiso galingumo, ortakių sistemų ir kitų techninių veiksnių, todėl renkantis vėdinimo įrenginius pravartu atkreipti dėmesį į visus svarbiausius niuansus.

  Toliau skaitydami šį straipsnį sužinosite apie ortakių reikšmę kokybiškam vėdinimui ir kokius prietaisus geriausia rinktis.

  Dar geresnė patalpų vėdinimo kokybė

  Rekuperatoriaus ortakiais vyksta seno oro ištraukimas ir naujo tiekimas. Kokybiški ortakiai su filtrais lemia ne tik švaraus oro užtikrinimą, bet ir sklandų šilumos grąžinimą. Norint užtikrinti maksimalų šių vėdinimo ir temperatūros palaikymo procesų efektyvumą, geriausia yra ortakius išvedžioti pagal individualius projektus. Montuojant atsižvelgiama į patalpų dydį ir sandarumą kiekvienam užsakovui randant efektyviausią, individualiai tinkamą sprendimą.

  Kokį tiksliai rekuperatorių rinktis ir koks turėtų būti jo galingumas bei techninės savybės niekas už jus nepasakys. Geriausiai padiktuos tik jūsų poreikiai, kuriuos įvertinę specialistai rekomenduos jums tinkamiausius vėdinimo sprendimus (daugiau šia tema skaitykite „Geriausio rekuperatoriaus pasirinkimas - tik atsižvelgus į individualius poreikius“).

  Vienas iš efektyviausių pasirinkimų – lanksčių ortakių sistema. Ji užtikrina dar didesnę šilumos grąžą, o taip didesnius oro srautus ir tylesnį veikimą. Ortakių skaičius pasirenkamas pagal specifinius poreikius.

  Profesionalus ortakių išvedžiojimas

  Sistemų išvedžiojimui naudojami metaliniai arba sandarūs plastikiniai ortakiai. Praktika rodo, jog plastikiniai ortakiai kur kas sandaresni, nei metaliniai, taip pat mažiau kaupia purvą bei nešvarumus, pasižymi geresne garso izoliacija. Plastikinių ortakių sistemos yra brangesnės už metalines, tačiau rinktis tiktai jums. Svarbiausia, kad sistemos būtų įrengtos tinkamai – tuomet rekuperatorius veiks efektyviau ir palaikys geresnę oro kokybę.

  Suprojektavus lanksčių ortakių sistemą ir žinant tikslų ortakių skaičių kitas žingsnis yra pasirūpinti kolektoriais (išsamiau apie tai galėsite sužinoti straipsnyje „Rekuperatoriaus kolektoriaus reikšmė vėdinimo sistemoje“).

  Daugiau apie rekuperatorius sužinosite, taip pat platų pasirinkimą geromis kainomis rasite čia – https://www.namams24.lt/prekiu-katalogas/rekuperacija/rekuperatoriai 

 • Prenumeruok ir laimėk

  Informacija

  Prenumeruok ir gauk mūsų naujienas pirmas! Prenumeruok